Jak zachować się na pierwszej randce?
Pierwsza randka to dla każdego bardzo stresujący moment. Każdy zastanawia się nad tym, co zrobić by dobrze wypaść. Jak zachowywać się, by pierwsza randka nie była ostatnią? Podpowiadamy, co zrobić, aby pierwsza randka była wyjątkowa.
Jak zaplanować pierwszą randkę?
Kluczowe podczas pierwszej randki jest to, by właściwie dobrać miejsce. Tylko wtedy będzie można właściwie poprowadzić spotkanie. Dobrze, by nie był to spacer. Idąc obok siebie trudniej jest na siebie spoglądać, badać reakcje drugiej strony. Czy kino jest dobrym rozwiązaniem? I tak, i nie. Jeśli po filmie pójdzie się gdzieś pogadać, to może i tak, ale takie długie spotkanie może znużyć. Owszem, będzie przynajmniej jeden wspólny temat, ale jeśli film wywoła zgoła odmienne doznania, wówczas wcale tak nie musi być. Ale o tym później. Spotkanie w pubie? Dość ryzykowne. Może się okazać, że towarzystwo wkoło nie będzie sprzyjało rozmowie. Idealnym miejscem wydaje się więc kawiarnia.
Najlepiej wybrać takie miejsce, w którym jest dość mało osób. Dobrze, gdy jest tam nieco przygaszone światło, a przy stolikach są miękkie sofy. Zdecydowanie nie powinno się siadać naprzeciwko siebie. To pozycja konfrontująca. Panowie powinni usiąść z prawej strony, jeśli kobieta jest praworęczna. To daje jej większy komfort podczas obracania się.
A jaki zamówić napój? Najlepiej powiedzieć wprost do kobiety: wezmę wodę/kawę, a Ty? Wtedy łatwiej jej jest się dopasować do mężczyzny. Zwłaszcza, że to on płaci za oboje.
O czym rozmawiać na pierwszej randce?
Najtrudniej rozmawiać idąc do lokalu. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest się umówić pod samym wejściem, niż skazywać się na drętwą ciszę lub głupkowatą rozmowę po drodze. W momencie, gdy już wejdzie się do lokalu, najprościej zacząć mówić o nim. W zależności od tego, czy jest to pierwsza wizyta w nim, kolejna czy jest się w nim stałym bywalcem – zawsze znajdzie się coś do powiedzenia. Oczywiście ważna sprawa – nie można się na randkę spóźnić!
Przede wszystkim na pierwszej randce nie powinno się podejmować “ciężkich” tematów. A o czym rozmawiać? O tym, o czym się chce pomówić. Nie ma sensu gadać o pierdołach, ale pierwsza randka nie jest też czasem na dysputy filozoficzne. Odpadają rozmowy o polityce, religii, gdyż może to wywołać konflikt. Nawet jeśli te aspekty są ważne, lepiej zostawić je na kolejne spotkanie. A o czym rozmawiać? Przede wszystkim temat powinien kojarzyć się z pozytywnymi emocjami. Ponadto, obie strony powinny mieć jakieś doświadczenia z poruszanymi tematami. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej porozmawiać o studiach, pracy, podróżach niż o problemach rodzinnych. Warto w rozmowie przemycać informacje, które pokazują, jaką atrakcyjną społecznie jest się osobą. Nie ma sensu oczywiście się przechwalać. Chodzi raczej o to, by zaprezentować się jako osoba, która ma wiele zainteresowań, jest aktywna, ciekawa świata.
Oczywiście nawet, jeśli chce się dowiedzieć jak najwięcej o drugiej osobie, nie można jej robić przesłuchania. Należy być otwartym, ale nie nachalnym. Oczywiście mówiąc o sobie nie można powiedzieć zbyt wiele. Warto zostawić coś na kiedyś indziej.
Ile powinna trwać pierwsza randka?
Warto to jasno zaznaczyć – pierwsza randka nie może być za długa. Dwie godziny wystarczą w zupełności. Wtedy zostanie niedosyt i będzie szansa, że odbędzie się kolejne spotkanie. Najlepiej zakończyć randkę w momencie, w którym dobrze się rozmawia. W sytuacji, gdy ma się maksymalne zainteresowanie drugiej strony, dalej może ono już tylko spadać.