na Randce

Randka - pomysły, porady
Najgorsza randka w życiu – symptomy

Najgorsza randka w życiu – symptomy

Nie każda randka musi być udana i kończyć się od razu związkiem. Coraz rzadziej zresztą tak się zdarza. Winą za to obarcza się głównie stres, niedopasowanie, ale i kłamstwa, jakie serwowane są drugiej osobie, żeby zwrócić jej uwagę. Na randce okazuje się bowiem, że przychodzi zupełnie inna, może nie zawsze wizualnie, osoba niż ta, z którą flirtowaliśmy. Jak więc rozpoznać najgorszą randkę w życiu i jak z niej uciec?

Nieudane randki z powodu stresu

Nieudane randki mogą objawiać się na wiele sposobów. Czasem przyczyną takiego stanu rzeczy jest stres. Chociaż z założenia mają to być przyjemne spotkania, szansa na poznanie kogoś nowego, niekoniecznie od razu miłości swojego życia, stres u niektórych osób sięga zenitu. To niestety może objawiać się niezręczną ciszą. Dzieje się tak nawet w przypadku osób, które na co dzień mogą być bardzo komunikatywne. Poznając kogoś można być onieśmielonym, zawstydzonym lub właśnie zestresowanym. Poza niezręczną ciszą i brakiem tematów do rozmów, mogą też pojawić się nerwowe reakcje, np. śmiech bez powodu, pocenie się, ciągłe poprawianie ubrania lub biżuterii, spoglądanie na telefon. Randka połączona ze stresem rodem z rozmowy kwalifikacyjnej może się niestety nie udać.

Nieudane randki z Internetu

Nieudane randki z Internetu to takie, na których stawia się zupełnie inna osoba niż ta, z którą pisaliśmy. Flirtowanie przez Internet daje ludziom nieograniczone możliwości, również odnośnie kłamstw na swój temat. Powszechne jest wysyłanie zdjęć sprzed kilku lat czy kilogramów, jeszcze gorsze jest posługiwanie się fotografiami innej osoby. Zdarzają się też kłamstwa odnośnie pracy, wykształcenia lub zainteresowań. Może też się okazać, że dana osoba jest zupełnie inna pod względem charakteru pisząc przez Internet, a co innego podczas randki face to face.

Nieudane randki a zbieg okoliczności

Czasami nieudana randka ma miejsce przez zbieg okoliczności. Może się okazać, że w restauracji, w której się umówiliśmy siedzi miłość naszego życia z nową wybranką. To nie może skończyć się dobrze. Powszechne są także takie wydarzenia jak nagła pomoc osobie z rodziny, choroba dziecka, wezwanie do pracy itp. Mowa oczywiście o sytuacjach realnych.

Jak uciec z najgorszej randki?

Sposobów na ucieczkę z nieudanej randki jest wiele i głównie zależą one od naszej wyobraźni, ale i kultury. Przeważnie wymyślane są „nieoczekiwane okoliczności”. Nagle przypominamy sobie o porannym wyjeździe, o spotkaniu z mamą, nadgodzinach w pracy itp. Zdarza się, że „nagle” może rozboleć nas głowa, brzuch i inne części ciała, które do momentu randki były zdrowe.

Można też przestraszyć potencjalnego partnera atakiem zazdrości o kelnerkę lub zacząć planować wspólną przyszłość. Wielu mężczyzn od razu się wycofa, jeśli kobieta zacznie na pierwszym spotkaniu mówić o ślubie, dzieciach i będzie wymyślać imiona dla potencjalnej gromadki. To sprawi, że nieudana randka zakończy się bez naszej inicjatywy, ponieważ druga strona ucieknie z niej pierwsza.

1 comment found

  1. Na temat nieudanych randek mógłbym napisać książkę. Mam wrażenie, że przez internet laski są 15 razy bardziej wygadane, a interakcja na poziomie z żywym człowiekiem je przerasta. Do tego wszystkie mają czarny w Photoshopa i na randce mogą bawić się w znajdź 20 różnic — oczekiwania vs rzeczywistość.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.