na Randce

Randka - pomysły, porady
Czego nie robić na randce?

Czego nie robić na randce?

Wybierasz się na randkę i chcesz wywrzeć niezapomniane wrażenie? Co robić, a czego unikać, aby pierwsza randka nie była ostatnią? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć krępującej sytuacji.

Czego nie robić na randce?

Jedną z najbardziej podstawowych reguł dotyczących spotkań z drugą osobą jest punktualność. Spóźnienie nie pozostawia po sobie dobrego pierwszego wrażenia, dlatego przyjdź w umówione miejsce wcześniej. Punktualność świadczy o szacunku do osoby, z którą się spotykasz.

A co jeśli spóźnienie jest nieuniknione? W końcu czasem zdarzają się trudne do przewidzenia sytuacje, na które nie masz wpływu. Przeproś i daj znać, że będziesz nieco później albo jeśli możesz, przełóż spotkanie na inny dzień.

Nie wspominaj o byłych partnerach, a tym bardziej nie porównuj do nich osoby, z którą jesteś na randce. W ten sposób możesz dać do zrozumienia, że rozdział związany z Twoim poprzednim chłopakiem lub dziewczyną wciąż nie został zamknięty. Ponadto nikt nie lubi być porównywany do innych ludzi.

Nie dopytuj o sprawy delikatne i drąż tematów, których rozmówca nie chce poruszać. Ludzie mają naprawdę różne doświadczenia. Być może z czasem, gdy lepiej się poznacie, druga osoba sama zachce opowiedzieć Ci o bardziej intymnych sprawach związanych z jej życiem.

A czego nie robić na pierwszej randce? Przede wszystkim nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Takie zachowanie może stworzyć przerysowany obraz Ciebie w oczach drugiej osoby, a później być powodem rozczarowania.

Czego nie robić na pierwszej randce z dziewczyną?

Nie przekraczaj granic kontaktu fizycznego, chyba że dziewczyna wyrazi na to zgodę. Szybkie wkraczanie w czyjąś sferę osobistą może być dla niektórych bardzo krępujące. Każdy człowiek ma własne tempo otwierania się przed drugą osobą i dopuszczania jej do siebie. Musisz uważnie obserwować, czy dziewczyna ma ochotę na bliższy kontakt.

Czego dziewczyna nie powinna robić na pierwszej randce?

Jeśli wybieracie się na pierwszą randkę do restauracji lub kina, nie zakładaj z góry, że mężczyzna zapłaci również za Ciebie. Zaproponuj podzielenie się kosztami, a jeśli chłopak będzie nalegał, pozwól mu zapłacić za was oboje. Mężczyźni zwykle lubią stwarzać wrażenie szarmanckich i rycerskich, dlatego taki gest pozwoli mu się wykazać.

Co robić na pierwszej randce?

Okaż szczere zaciekawienie tym, kim jest i co robi w życiu druga osoba. Słuchaj uważnie i staraj się zadawać dodatkowe pytania, ale nie bądź nachalny. W ten sposób zostaniesz odebrany jako uprzejmy i na pewno zwiększysz szanse na lepsze poznanie swojego rozmówcy. Ciągłe opowiadanie o sobie jest niegrzeczne i może zostać odebrane jako brak zainteresowania w stosunku do osoby, z którą się spotkałeś.

Niektóre osoby odczuwają niepewność przed pierwszą randką. Pamiętaj jednak, że jest to spotkanie towarzyskie, a jego cel to po prostu bliższe poznanie drugiej osoby. To może być kogoś, z kim w przyszłości stworzysz związek albo tylko się zaprzyjaźnisz, dlatego postaraj się zachowywać swobodnie.

2 comments found

  1. Pierwsze randki są stresujące, szczególnie jak się trafi na kogoś kto nie umie komunikować swoich potrzeb. Trzeba się nieźle pilnować by nie zrobić niczego głupiego…

  2. Przyznam, że to dziwne, jak kobieta zakłada, że facet za nią zapłaci. Heloł, wy się dopiero poznaliście… Pierwsze randki zawsze powinny być płacone 50/50.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.