Jak rozpocząć randkowanie? Porady dla singli
Randkowanie to trudny temat dla wielu osób. Niektórzy obawiają się skrzywdzenia przez drugą osobę, a część z nich po prostu jest nieśmiała. W tym artykule dowiesz się, jak rozpocząć randkowanie oraz gdzie można szukać partnera.
Jak rozpocząć randkowanie i gdzie szukać partnera?
Randkowanie należy rozpocząć przede wszystkim od zastanowienia się, jaki sposób tego rodzaju spotkań preferujecie. Niektórzy zapewne zdecydują się na klasyczne randkowanie, czyli poznawanie nowych ludzi poprzez wychodzenie wieczorami do tłocznych miejsc, takich jak bary czy kawiarnie. W takich punktach można łatwiej zacząć ciekawą rozmowę, ponieważ swobodna atmosfera ośmiela i zachęca do otwarcia się przed innymi.
Drugą opcją jest skorzystanie z bardziej nowowczesnych sposobów, czyli założenie konta w którejś z aplikacji randkowych. To metoda niewymagający zbyt dużych poszukiwań, ponieważ wystarczy przejrzeć kandydatów i wybrać jednego z nich. Jeżeli druga strona również będzie tobą zainteresowana, można umówić się na randkę.
Mimo prostej formy poszukiwania partnerów przez internet, tego typu aplikacje mają wielu przeciwników. Wynika to przede wszystkim z obawy, że osoba, która z nami randkuje, może potraktować drugą stronę przedmiotowo, przez co randki planowane przez internet są często uznawane za jednorazowe spotkania. Dlatego osoby szukające dłuższego związku często rezygnują z tego typu spotkań.
Obydwie formy mają wielu zwolenników, jednak każda z nich wymaga od randkującego wewnętrznego przełamania swoich barier. Ludzie będący po długoletnich związkach boją się zacząć spotykać z nowymi osobami. Z kolei ci, którzy jeszcze nigdy nie próbowali w ten sposób znaleźć partnera, będą mieli jeszcze większe opory, ponieważ każdy z kandydatów może odstawać od stworzonego przez nas ideału.
Jak zagadać na randce?
Często wiele osób boi się randkować, ponieważ nie wiedzą, jak zachować się na pierwszej randce. Dlatego jednym z trudniejszych kroków podczas poszukiwania partnera jest rozpoczęcie rozmowy z drugą osobą. Zazwyczaj wynika to z nieśmiałości i niskiej samooceny, lecz czasem przyczyną może być coś zupełnie innego. Niektóre osoby, mimo łatwości prowadzenia rozmów z ludźmi na co dzień, przy potencjalnym partnerze zżera trema. W takim przypadku dobrze jest uświadomić samemu sobie, że to obca osoba, której opinia nie jest dla nas istotna.
Sposobem na odstresowanie się przed podejściem do drugiej osoby jest także uświadomienie sobie, że to jedna z wielu randek. I jeżeli na tej nie pójdzie ci dobrze, to można umówić się na następną.
A co jeżeli kłopotem jest nie samo przełamanie się, a fakt, że nie wiesz, co powiedzieć do drugiej osoby? Wtedy najłatwiej będzie trzymać się kilku zasad, które pomogą zrobić dobre wrażenie na randkowiczu w ciągu pierwszych pięciu minut:
- Nie mów zbyt dużo na prywatne tematy — jeśli zaczniesz opowiadać o śmierci babci i problemach zdrowotnych, to nie zrobisz zbyt dobrego wrażenia. Pamiętaj, że widzisz tę osobę po raz pierwszy w życiu!
- Słuchaj, o czym opowiada druga osoba — to ma być rozmowa, a nie twój monolog. Wielu ludzi zaczyna w stresującej sytuacji zbyt dużo mówić. Jeżeli ty też masz takie objawy, postaraj się to opanować i słuchaj drugiej osoby, aby móc prowadzić z nią ciekawą rozmowę;
- Zmień temat, jeśli widzisz, że druga osoba nie jest nim zainteresowana — wiele osób twierdzi, że nudna randka to najgorszy typ spotkania. Pamiętaj, że nie każdy musi się interesować tym, co ty. Jeżeli przez pół godziny będziesz męczyć kogoś tematem gry na gitarze lub robienia tatuaży, może okazać się, że osoba, która nie ma o tym pojęcia, straci zainteresowanie i będzie chciała jak najszybciej zakończyć spotkanie.
Zaczynając randki, warto stosować się do tych zasad, ponieważ zrobienie dobrego wrażenia jest kluczowe do zaproponowania przez randkowicza kolejnego spotkania. Pamiętaj o tym, aby zainteresować swoją osobą, ale również nie zapominaj o własnej wartości.
4 comments found