na Randce

Randka - pomysły, porady
Jak się przywitać, zachować na pierwszej randce?

Jak się przywitać, zachować na pierwszej randce?

Pierwsza randka to dla wielu osób stresujący moment. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej jednak to właśnie od panów wymaga się przejęcia inicjatywy. Kwestie więc takie jak sposób przywitania się, są w naszej kulturze odpowiedzialnością raczej męskiej strony.

Pierwsza randka – jak się przywitać?

Moment przywitania jest jednym z najważniejszych – w końcu pierwsze wrażenie w tej szczególnej, konkretnej chwili zapadnie Wam w pamięć na długo. Podanie ręki, uścisk, czy całus w policzek? Można się na tym zastanawiać, jednak w istocie na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego jak dobrze, i czy długo się znacie. Być może Twoją randką nieoczekiwanie stanie się wieloletni przyjaciel? W takim przypadku to nie przytulenie się, a zachowawczy uścisk dłoni byłby nie na miejscu. Jeśli jednak umawiasz się z kimś, kogo znasz krótko, lub też jest to tak zwana „randka w ciemno” – cóż, wtedy najlepiej pocałunek w policzek czy serdeczny uścisk zostawić sobie na koniec spotkania.

Jak zachowywać się na pierwszej randce?

Savoir-vivre w kontekście pierwszej randki to jedno z ważniejszych pytań, jakie zadaje sobie niemal każdy przed tym ważnym spotkaniem. Nikt z nas nie chce na pierwszej randce popełnić gafy. Jeśli nie czujesz się pewnie, warto wcześniej trochę poczytać, na przykład o zasadach dobrego wychowania przy stole. Zwłaszcza jeśli wybieracie się do eleganckiej restauracji.

W trakcie rozmowy na pewno niegrzecznie jest przerywać drugiej osobie. Jednak nie powinno być to trudne, jeśli będziesz na randce z osobą, której chcesz słuchać. Wtedy bez wysiłku z zainteresowaniem przyjmiesz to, co mówi. Nie oznacza to jednak, że powinieneś milczeć – to transakcja wiązana, jeśli Twoja randka będzie opowiadać Ci całe swoje życie, a Ty nie powiesz słowa, możesz zostać uznana/ y za osobę, która nie chce się otworzyć i nie ufa potencjalnemu partnerowi.

Przede wszystkim postępuj z taktem. Jeśli osoba opowiada o czymś, co ją porusza, nie chichocz, a jeśli opowiada żart, nawet jeśli nie będzie dla Ciebie zabawny, warto chociaż się uśmiechnąć.

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Ten problem, jak mogłoby się wydawać, może dotyczyć przede wszystkim kobiet. Nie jest to jednak do końca prawda. Każdy martwi się o to, żeby jak najlepiej wyglądać na pierwszej randce. Wieczorowa kreacja, czy luźny dres? Cóż, tak naprawdę ani pierwsza, ani druga opcja nie będą najlepszym wyjściem. Oczywiście, jeśli wybieracie się do ekskluzywnej restauracji lub na bankiet, suknia czy garnitur jak najbardziej się sprawdzą. Jeśli jednak mówimy o randce w klasycznym miejscu, w restauracji, kawiarni czy w kinie, warto ubrać się starannie, schludnie i w sposób wyważony (nie „olewatorski”, ale także niezbyt „sztywny”). Najlepiej będzie, jeśli na pierwszą randkę włożysz coś, w czym czujesz się najlepiej.

2 comments found

  1. Oh, szkoda, że nie daliście konkretnych wskazówek, przykładów jak się przywitać, bo zawsze mam z tym ogromny problem 🙁

  2. Z reguły bywa tak, że to facet musi być dominantem spotkania i proponować kobiecie różne atrakcje. Kobieta może czuć się onieśmielona, ale przynajmniej czas spędzi w miłym towarzystwie 🙂 CHCIAŁABYM MIEĆ TAKIEGO FACETA 😀

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.