na Randce

Randka - pomysły, porady
Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Zbliżają się Walentynki. Być może dla wielu z Was będzie to czas, w którym pierwszy raz zaprosicie gdzieś swoją drugą połówkę. Na kilka dni przed Świętem Zakochanych z pewnością zdasz sobie pytanie: gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Wybór miejsca na pierwszą randkę ma znaczenie – restauracja, czy może spacer?

Wiele osób na pierwszą randkę wybiera restaurację lub kawiarnię. Stolik w restauracji powinieneś zarezerwować dużo wcześniej – najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, choć przed Walentynkami czas rezerwacji może się wydłużyć nawet do kliku tygodni. Może się jednak zdarzyć, że przed Świętem Zakochanych wszystkie restauracje w Twojej okolicy będą już zajęte; nie przejmuj się – są inne sposoby na spędzenie tego wyjątkowego dnia.

Jeśli masz szczęście, i w Ten Dzień aura zaszczyci Was ładną pogodą i słonecznym niebem, możecie pójść na wspólny spacer. Najlepiej, gdyby był on tematyczny – może Twoja druga połówka interesuje się starymi budowlami? Zabytkami techniki, albo ogrodami? Każda z opcji daje Ci kilka możliwości zaplanowania trasy Waszego randkowego spaceru.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

To jedno z zagadnień, nad którym zastanawia się niemal każdy randkujący. Jakie tematy poruszać na pierwszej randce? O czym w ogóle mam rozmawiać na tej pierwszej randce?

Eksperci w temacie, a także wiele serwisów randkowych mówi, że jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na wybranej osobie, przede wszystkim nie powinieneś „wywlekać” tematów swojej/ swojego ex. Poprzednie związki to istotny temat na późniejszym etapie relacji, ale jeśli zaczniesz randkę od litanii na temat wad Twojej byłej partnerki, miłe spotkanie zamieni się w kozetkę psychoterapeutyczną, a to nie służy budowaniu dobrego klimatu, niezbyt dobrze rokuje też na przyszły związek.

Jakich innych tematów powinno się unikać? Warto wymienić się uwagami światopoglądowymi, ale jeśli pierwsza randka miałaby zamienić się we wiec wyborczy kandydata partii, na którą głosujesz, może być Wam ciężko przywołać romantyczny klimat i bliskość, która jest tak ważna w pierwszych chwilach znajomości.

Jeśli jednak na randkę zapraszasz osobę, która okaże się dla Ciebie wyjątkowym kompanem, nie będziesz musiał się martwić o tematy do rozmów.

Ile powinna trwać pierwsza randka?

Przed pierwszą randką, szczególnie z kimś, kto wydaje Ci się bardzo interesujący, możesz zadawać sobie bardzo wiele pytań. Również o to, ile właściwie powinna trwać pierwsza randka. Odpowiedź jednak ostatecznie zawsze brzmi: tyle ile trzeba. Jeśli okaże się, że jesteście dopasowani, czas żadnemu z Was nie będzie się dłużyć, a wszystkie pytania, które zadawałeś sobie przed pierwszą randką, wydadzą Ci się nieistotne.

3 comments found

  1. Wydaje mi się, że tematy światopoglądowe to dobry pomysł na pierwsze spotkanie, warto od samego początku wiedzieć, z kim ma się do czynienia i nie marnować czasu, gdy ktoś będzie miał nieodpowiadające nam przekonania. Jak takie sprawy wychodzą później, to można być zawiedzionym i rozczarowanym…

  2. Na pierwszą randkę wybrałabym jakąś klimatyczną kawiarnię, a co do tematów światopoglądowych… Może na pierwszej randce nie zaczynałabym dyskutować na tematy polityczne, czy związane z aborcją, czy eutanazją, ale bardzo często zupełnie przypadkiem da się odczytać pewne sygnały świadczące o tym, co kto myśli na drażliwe tematy i to może wystarczyć.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.