na Randce

Randka - pomysły, porady
Ile powinna trwać pierwsza randka, jak powinna wyglądać pierwsza randka?

Ile powinna trwać pierwsza randka, jak powinna wyglądać pierwsza randka?

Pierwsza randka to sytuacja, która zazwyczaj stresuje obie strony. W końcu poznajemy kogoś nowego, chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie, często liczymy na ciąg dalszy znajomości. Jak powinna wyglądać taka pierwsza randka? Ile powinna trwać? Jak przygotować się do pierwszego spotkania z nieznajomym?

Ile trwa pierwsza randka?

Nikt nie podaje określonego czasu trwania randki, chociaż niektórzy twierdzą, że nie powinna być ona dłuższa niż 2 godziny. Jeśli jednak pojawią się określone zachowania czy symptomy, warto zakończyć spotkanie wcześniej. Kiedy to zrobić? Na przykład gdy brakuje tematów do rozmowy, gdy druga strona zupełnie nas nie słucha, gdy atmosfera zaczyna robić się nieprzyjemna lub gdy czujemy, że wypiliśmy za dużo alkoholu.

Pierwsza randka – jak powinna wyglądać?

Obie strony powinny ustalić, gdzie idą na pierwszą randkę. Wybrane miejsce powinno im odpowiadać, nie można iść gdzieś, gdzie nie czujemy się dobrze. Miłośnik głośnego grania raczej nie odnajdzie się w muzeum czy w teatrze, a introwertyk może źle się czuć w obleganej restauracji. Miejsce randki należy dopasować do charakterów i zainteresowań dwóch osób. Pomysłów na spotkanie może być wiele. Niektórzy spotykają się w kawiarniach, inny wolą spacer po parku czy szalone chwile w parku trampolin.

Jak przygotować się do pierwszej randki?

Przygotowania do pierwszego spotkania zależą od tego, gdzie ono się odbędzie. Inaczej ubierzemy się do teatru, a inaczej na koncert. Najważniejsze, żeby wyglądać schludnie i dopasować ubiór do spotkania. Ubranie nie powinno nas też ograniczać. Lepiej postawić na sprawdzony zestaw, niż później narzekać na to, że nowe buty nas obtarły, czy że nowa sukienka okazała się zbyt dopasowana. Na pierwszym spotkaniu bardzo ważne jest też odpowiednie nastawienie. Choć jest to dla niektórych stresująca sytuacja, warto spróbować się wyluzować, wtedy najlepiej kogoś poznać.

Jak zachowywać się na pierwszej randce?

Zachowanie na pierwszej randce to właściwie temat rzeka. Stres może natychmiast ujawnić się w mowie ciała, w podejmowanych kwestiach. Potęguje go brak wspólnych tematów do rozmów czy sztywna atmosfera. Wówczas mogą pojawić się nerwowe zachowania jak stukanie palcami w stół czy uderzanie stopą o podłogę. U niektórych ujawnia się drżący głos, ciągłe poprawianie ubrania, włosów itp. Bywa, że ktoś staje się nieśmiały, unika wypowiadania się na podejmowane przez drugą stronę tematy, co może zostać odebrane za ignorancję. Lepiej do randki podejść na luzie i z poczuciem humoru, jeśli spotkanie się nie uda, to przecież świat się nie zawali.

Czego nie robić na pierwszej randce?

Na pierwszej randce powinno się unikać pewnych zachowań, żeby nie odstraszyć drugiej osoby. Wśród nich wymienia się narzekanie. Nie ma nic gorszego niż użalanie się nad sobą czy krytykowanie innych na pierwszym spotkaniu. Marudzenie nie sprawi, że ktoś się w tobie zakocha. Niewskazane jest też opowiadanie o byłych, a niektórzy lubią to robić i to ze szczegółami. Na pierwszej randce nie można też być nachalnym. Niektórych może to zniechęcić do kolejnego spotkania, a przecież nie na tym nam zależy.

4 comments found

  1. Kiedyś człowiek randkował bez tych wszystkich porad i umiał znaleźć kobietę. Teraz to strach się umawiać, bo tyle tych wszystkich zasad, wątpliwości. Kto by to spamiętał.

  2. Myślę, że to, ile będzie trwała pierwsza randka, zależy od tego, jaki ma mieć scenariusz. Kawę można wypić szybko, ale już wtedy wybadać, czy osoba jest interesująca. Spacer może być za długi. Kino, teatr – tutaj konieczne jest później jeszcze spotkanie oko w oko. Wtedy randka się wiadomo przedłuża o długość seansu. Są i takie randki, które mogłyby się nie kończyć. Wówczas widać, że chemia działa.

  3. Moj wujek moją ciocię na pierwszą randkę zabrał na cmentarz xD nie wiem po co, czemu ale widać, jej to zaimponowało bo są ze sobą do dziś xD

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.