na Randce

Randka - pomysły, porady
Jak przygotować się do pierwszej randki?

Jak przygotować się do pierwszej randki?

Pierwsza randka, najczęściej kojarzy się nam ze stresem i nerwami, które przeplatają się z podekscytowaniem i radością. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ nie znamy jeszcze zbyt dobrze drugiej osoby i chcemy wypaść na spotkaniu jak najlepiej. Jak się do tego przygotować? Jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce?

Jak przygotować się do pierwszej randki?

Przygotowywanie się do pierwszej randki może wiązać się z naprawdę dużym stresem, zwłaszcza gdy naprawdę zależy Ci na spotkaniu i chcesz się pokazać od jak najlepszej strony. Stres, nerwy i niepewność sprawiają, że zaczyna się wręcz fiksować na tym punkcie, co może doprowadzić skutecznie do popsucia spotkania i zniweczenia szansy na kolejne. Dobrze wiedzieć, jak uniknąć zrobienia złego wrażenia, więc przygotuj się do pierwszej randki dzięki poradom na polowki.pl/kategoria/randki/. Właściwe podejście do tematu i wcale nie wymaga tak dużego wysiłku, jak mogłoby się wydawać.

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Kobiety częściej mają z tym większy problem niż mężczyźni, ale zarówno jedna, jak i druga strona powinna włożyć w to, choć minimum wysiłku. Chodzi przede wszystkim o pierwsze wizualne wrażenie – liczyć się będzie schludność wyglądu, w końcu chcesz wyglądać atrakcyjnie. Wybór ubioru będzie zależał też od miejsca, do którego się udasz i od pory roku. Kobieta może postawić na bardziej elegancką sukienkę, która podkreśli walory urody, lepiej jednak nie przesadzać. Ubiór nie powinien być dla nas problematyczny, a wygodny i zbliżony do tego, jak ubieramy się na co dzień.

Jak zachować się na randce?

Najlepiej będzie, jeżeli do spotkania podejdziesz na luzie i postarasz się być sobą, bez udawania kogoś innego (strój też będzie o tym świadczył!). Trzeba pamiętać, że obie strony są zestresowane, żeby więc przełamać pierwsze lody, dobrze jest prowadzić niezobowiązującą rozmowę w celu poznania się nawzajem. Można więc wypytać o zainteresowania i hobby. Warto przy tym pamiętać, że rozmowa polega zarówno na mówieniu, jak i słuchaniu – lepiej nie skupiać się tylko na sobie, jak również ostrożnie dobierać tematy. Na pierwszej randce nie ma konieczności mówienia o swoich problemach, a należałoby też okazać swojemu rozmówcy większe zainteresowanie. Zarówno gadulstwo, jak i marudzenie są nie na miejscu.

Gdzie spotkać się na pierwszej randce?

Wybór miejsc na randkę jest sporo, ale w przypadku pierwszych takich spotkań, warto postawić na miejsca jak neutralne, na przykład kawiarnia czy restauracja. Trzeba zwrócić jednak uwagę na otoczenie, poziom hałasu oraz wykwintność danego lokalu. Zbyt eleganckie miejsca mogą być niewłaściwym wyborem, ponieważ mogą powodować zakłopotanie. Można też pójść na spacer i połączyć to z odpoczynkiem przy kawie. Inne opcje to oczywiście kino, teatr, muzeum. Trzeba rozważyć, gdzie będziemy w stanie spędzić ciekawie czas i mieć możliwość porozmawiania i lepszego poznania. Z niektórymi miejscami, oczywiście trzeba uważać.

O czym pamiętać na pierwszej randce?

Z pewnością warto pamiętać o tym, by się nie spóźnić – to niezbyt dobrze świadczy o osobie, która przyszła na spotkanie. Inna kwestia to dobre maniery i zachowanie. Nawet jeżeli spotykamy się w tak neutralnym miejscu jak popularna kawiarnia, nie należy trzymać łokci na stole czy siorbać i mlaskać. Owszem, każdemu się zdarza, ale jeżeli przez całe spotkanie będziesz tak robić, raczej nie licz na kolejną randkę. Przede wszystkim bądź jednak sobą, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, staraj się wyluzować, poznać swojego partnera czy partnerkę i wyczuć, jaki jest, a to pozwoli na więcej przy kolejnych spotkaniach.

1 comment found

  1. Po pierwszej rance nie ma co się spodziewać za dużo… jak się nastawiasz to potem ktoś nie zadzwoni, i co? Poza tym ten stres i gafy… ja ostatnio oblałam się kawą i potem jeszcze zaczęłam przepraszać, chociaż to moja bluzka ucierpiała… myślę, że wyszłam z wprawy;D. I dobrze, połażę na te randki na luzie, założę na drugi raz jakąś ciemniejszą bluzkę, najlepiej w odcieniu kawowym, i zobaczymy, co będzie dalej:D

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.