na Randce

Randka - pomysły, porady
Czego nie zamawiać na randce w restauracji?

Czego nie zamawiać na randce w restauracji?

Jesteś na randce w restauracji, zamawiasz danie, a gdy kelner kładzie przed Tobą talerz z jedzeniem zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój wybór był nietrafiony… Znasz to, prawda? Dlatego przed następną randką sprawdź naszą listą tego, czego nie warto zamawiać w restauracji.

Spaghetti

Randka w romantycznej, włoskiej restauracji brzmi jak klasyk, prawda? I jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie tam spędzisz miłe chwile ze swoim wymarzonym partnerem. A właściwie będą miłe, jeśli tylko nie zamówisz spaghetti.

Dlaczego? Ponieważ to sztandarowe danie kuchni włoskiej jest jednocześnie jednym z najtrudniejszych w konsumpcji. Jeśli więc nie masz do perfekcji opanowanego nawijania makaronu przy pomocy widelca i łyżki, zrezygnuj z zamawiania tego dania. No chyba, że nie przeszkadza Ci ubrania ubrudzone od sosu lub wydawanie dziwnych odgłosów.

Burger

Burgery, choć przyczepiona została do nich niechlubna etykietka fast-foodu, serwowane coraz częściej serwowane są w modnych knajpkach, a ich przygotowanie może stać się prawdziwym majstersztykiem. Jednak również nie jest to polecane dania na randkę. A przynajmniej nie na jedną z pierwszych, gdy między wami nie wytworzyła się jeszcze głębsza więź.

No dobrze, a co jest takiego złego w burgerach? Cóż, trudno je jeść w estetyczny sposób. W przypadku bardziej „bogatych” konstrukcji używanie noża i widelca będzie utrudnione, a jedzenie rękoma? To czyste ryzyko! Ubrudzone usta, ręce, cieknący sos i rozmiękła bułka – to wszystko może stanowić nie lada problem.

Owoce morza

Pamiętaj, że randka to nie czas na kulinarne eksperymenty. Jeśli więc nie znasz smaku owoców morza, to nie zamawiaj ich w restauracji, gdy chcesz zrobić dobre wrażenie na drugiej osobie. Są dość specyficzne w smaku i konsystencji, może okazać się, że w ogóle Ci nie zasmakują. A wypluwanie jedzenia w serwetkę ujdzie na sucho tylko Magdzie Gessler…

Jest jeszcze jeden powód, dla którego danie to pojawiło się w naszym zestawieniu. To krewetki podawane w skorupkach. Przed zjedzeniem trzeba je obrać, niestety – rękoma. A to znów może zbyt dobrze nie wyglądać.

Czosnek

Jeśli chodzi o czosnek, to nie powinno być żadnych wątpliwości. Problem związany z jego jedzeniem pojawia się wtedy, gdy planujesz namiętne pocałunki na randce – Twój zapach z ust nie będzie zbyt przyjemny i na pewno zaważy na doznaniach drugiej osoby.

Chyba, że czosnek jecie razem. Chociaż nie, po prostu wykreśl go ze swojego menu.

Ryba z ośćmi

Daniem, które również może przysporzyć Ci wielu problemów na randce jest ryba z ośćmi. Po pierwsze, jej jedzenie wymaga wprawy. W innym wypadku nietrudno o sytuację, w której ość zatrzymuje się w gardle. A wizyta na pogotowiu pewnie nie znajduje się w Twoim randkowym scenariuszu.

Po drugie, znów ta estetyka! Rozgrzebana ryba, wystający szkielet. Przyznaj, że nie brzmi to romantycznie prawda?

Do tej listy można by dołączyć jeszcze wiele innych dań, takich jak kebab (z oczywistych względów), makowiec (mak między zębami) czy warzywa strączkowe (powodują wzdęcia). Lecz nasze zestawienie 5 najpopularniejszych potraw jest jednocześnie zestawieniem najczęściej popełnianych błędów… Dlatego lepiej wykuj w pamięci, żeby tych dań nie zamawiać.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.