na Randce

Randka - pomysły, porady
Dlaczego lubimy umawiać się na randki?

Dlaczego lubimy umawiać się na randki?

Czy chodzenie na randki jest fajne? Wiele osób randkuje, jedne rzadziej, drugie częściej. Randki zdarzają się na początku związków i w przypadku partnerów z długoletnim stażem. Dlaczego lubimy randkować? Dlaczego warto jest chodzić na randki?

Czym jest randka?

Możemy zacząć od definicji, choć pewnie większość z nas wie czym randka jest. Mówiąc krótko, mamy tutaj na myśli spotkanie dwóch osób w celu miłosnym – tak w największym skrócie. Innymi słowy, umawiamy się na spotkanie z drugim człowiekiem, aby tym samym nawiązać, a później, być może, rozwinąć daną znajomość, której celem jest pogłębienie relacji, tak emocjonalnych, jak i seksualnym.

Randki często są też wstępem do małżeństwa, choć w dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się randki niezobowiązujące. Wiążą się z adoracją, wymianą informacji, a także nierzadko określeniem konkretnych oczekiwań wobec drugiej osoby.

Randkuje się często i chętnie i to niezależnie od powodów czy nastawienia do relacji. Skąd to wynika? Warto wiedzieć, co dają nam randki i co sprawia, że tak je lubimy.

Po co chodzić na randki?

No właśnie, po co? Po co ludzie randkują? Powodów może być wiele – chęć nawiązania bliższej relacji, poznania w celu małżeństwa i założenia rodzimy, czasem niezobowiązujące spotkanie, na otwartą relację i seks. Niezależnie od tego, czym się przy tym kierujemy, randkowanie pomaga nam pod wieloma różnymi względami. Dzięki temu poznajemy nie tylko innych ludzi, ale i siebie samych, co pozwala nam w weryfikacji własnych pragnień i oczekiwań.

Dzięki randkom dojrzewamy, a także uczymy się budować relacje z drugim człowiekiem, co pozwala także dostrzec nasze własne braki. Nie tylko uczymy się wyznaczać granice, ale też mierzymy z własnymi słabościami: brakiem koncentracji, zbytnią nieśmiałością czy wręcz przeciwnie – zbyt dużą otwartością i gadatliwością. Może to nam również pomów w nauce rozwiązywania problemów.

Są to jednak te aspekty bardziej związane z rozwojem osobistym, jeżeli oczywiście tak do tego podejdziemy. A z bardziej przyjemnych aspektów?

Mężczyzna z kwiatami

Randka to szansa na wyjście z domu

Po co siedzieć w domu, jak można gdzieś wyjść? Chodzenie na randki to szansa na ciekawe spędzenie czasu – nie tylko wieczorów, bo kto powiedział, że spotkanie musi być zawsze w restauracji czy knajpie? Spacery czy inne rozrywki będące częścią randki mogą pomóc nam także pod względem psychicznym. Siedzenie w domu niestety nie wpływa na naszą psychikę najlepiej, czasem warto wyjść, spotkać się ze znajomymi, nawiązać nowe relację… pójść na randkę. To ciekawa alternatywa i wiąże się też z innym plusem randek.

Randka to szansa na to, by się pokazać

Kto nie lubi robić wrażenia? Randki często wiążą się ze zdenerwowaniem i stresem, w końcu każdy chce wypaść dobrze. To jednak okazja, by zrobić wrażenie na drugiej osobie – założyć wyjątkowy ciuch, nałożyć makijaż, a także w pewien sposób poczuć się dowartościowaną. Każda kobieta lubi być adorowana, a w randkach poniekąd właśnie o to chodzi – to szansa na to, by poczuć się piękną i pożądaną. Jest taka reguła randek – kobieta wygląda pięknie, a mężczyzna to docenia i pokazuje, jak mu się podoba.

Randki to dreszczyk emocji

Bo to o emocje właśnie tutaj chodzi. Na randkach zarówno jedna, jak i druga osoba chcą się pokazać z jak najlepszej strony – chcą zrobić wrażenie. Obserwujemy się nawzajem, rozmawiamy, opowiadamy… kierują nami emocje, które rosną już od momentu oczekiwania na spotkanie i mają swoją kulminacje w trakcie. Szukamy oznak zainteresowania i siedzi to w nas jeszcze dłuższy czas po zakończeniu spotkania. Wracamy do domu pełne emocji i wspomnień każdego gestu, słowa i spojrzenia. To sprawia że jesteśmy nabuzowane i oczekujemy kolejnego spotkania. Chcemy więcej. Oczywiście pod warunkiem, że randka była udana.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.