na Randce

Randka - pomysły, porady
Czy iść do łóżka na pierwszej randce? Czego się obawiamy?

Czy iść do łóżka na pierwszej randce? Czego się obawiamy?

Wiele osób przed pierwszą randką zastanawia się nad tym, jak zakończyć wieczór… Iść do łóżka ze swoim partnerem/partnerką czy może poczekać do jednej z kolejnych randek? Przedstawiamy najczęściej pojawiające się obawy z tym związane.

Seks na pierwszej randce

Niestety, mamy złą wiadomość – nie odpowiemy na pytanie, czy iść do łóżka na pierwszej randce. Dlaczego? Ponieważ ta decyzja należy do Ciebie. Nasza odpowiedź wynikałaby wyłącznie z naszych przekonań, poglądów, a te wcale nie muszą pokrywać się z Twoimi.

Aby jednak nieco ułatwić Ci tę kwestię omówimy wątpliwości, które najczęściej pojawiają się przed parami. A Ty już sam/a zadecydujesz, czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie.

Bezpieczeństwo

Najważniejsza kwestia dotycząca seksu na pierwszej randce to ta związana z bezpieczeństwem. I to można rozumieć w dwojaki sposób.

Pierwszy z nich to możliwość zachorowania na choroby weneryczne, przenoszone drogą płciową. Stosując jednak odpowiednie zabezpieczenie można tego uniknąć. Tylko, czy jeśli seks był niezaplanowany, spontaniczny, zawsze się o tym pamięta? Musisz już samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Natomiast drugi aspekt bardziej związany jest z kobietami. Decydując się na pójście do łóżka z obcym facetem nigdy nie można mieć pewności, czy nie jest on agresywny, nie wykorzysta/skrzywdzi kobiety. A trudno jest walczyć, gdy jest się słabszą fizycznie, a do tego zamkniętą w mieszkaniu. Trzeba się zastanowić, na ile to ryzyko jest dla Ciebie akceptowalne.

Brak więzi

Wiele osób, które decydują się na tak szybkie pójście do łóżka twierdzi, że seks to tylko seks. I właściwie trudno byłoby dyskutować z tym stwierdzeniem. Aczkolwiek dla niektórych to coś więcej. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że na pierwszej randce raczej nie ma większych szans na wytworzenie się tej więzi, a więc nie oczekuj tego. Seks ma sens tylko wtedy, kiedy obie strony traktują to jak swego rodzaju rozrywkę.

A jeśli Ty oczekujesz czegoś więcej, a widzisz, że osoba, z którą jesteś na randce, liczy wyłącznie na krótką, lecz intensywną znajomość, to lepiej zrezygnuj. Unikniesz wtedy rozczarowania.

Osąd, presja społeczna

”Ona jest łatwa, a on to typowy donżuan (żeby nie napisać dosadniej)”. Z takim osądem często można się spotkać. Czy jest on właściwy? Nie. Każdy ma prawo decydować o sobie, szczególnie, jeśli działa zgodnie ze swoim sumieniem, przekonaniami, potrzebami.

Jednak trzeba mieć świadomość, że obecnie panująca presja społeczna nie pochwala seksu na pierwszej randce i z tego typu osądem trzeba będzie się liczyć. Chyba, że zadbasz o dyskrecję, aczkolwiek nigdy nie możesz mieć pewności, co ta druga osoba będzie opowiadać w kuluarach. Jeśli nie jesteś gotowy/a na krytykę, zastanów się nad zachowaniem większej wstrzemięźliwości.

To są najczęstsze obawy związane z pójściem do łóżka na pierwszej randce. Tak naprawdę kwestie związane z brakiem więzi między dwojgiem ludzi, a także osądem społecznym dla wielu osób są nieistotne, dla nich liczy się tylko chwila. My natomiast chcielibyśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Bo to ono powinno być najważniejsze podczas podejmowania tej decyzji.

1 comment found

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.