na Randce

Randka - pomysły, porady
Gdzie zabrać dziewczynę na randkę?

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę?

Wybranie miejsca na pierwszą randkę wcale nie jest takie proste. Niektóre sprawdzone pomysły mogą okazać się zbyt nudne, natomiast zbytnia oryginalność też nie zawsze jest w cenie. Dlatego przedstawiamy kilka pomysłów na randkę oraz radzimy, czemu go się wystrzegać.

Randka w restauracji

Randka w restauracji to już klasyk, lecz już przy samym wyborze knajpki można popełnić kilka gaf. A jeśli się wcześniej nie przygotujesz, to wieczór będzie pasmem niepowodzeń. Nie martw się – z naszymi wskazówkami na pewno sobie poradzisz.

Po pierwsze – rezerwacja. Zawsze wcześniej rezerwuj stolik. Nawet jeśli wiesz, że w Twoim ulubionym miejscu zawsze są miejsca, to po co ryzykować? Jeśli zostaniecie odesłani z kwitkiem, wiele stracisz w oczach dziewczyny.

Po drugie – wybór restauracji. I tu już może pojawić się problem. Oczywiście, odpadają wszelkie sieciówki. Ale zbyt elegancka restauracja również nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ atmosfera może być w niej przytłaczająca. Pamiętaj też, że kobiety zwracają dużą uwagę na to, jak się ubierają w takie miejsca. Najbezpieczniejszym wyborem będzie klimatyczne bistro, w którym z jednej strony jedzenie jest smaczne, a z drugiej panuje niezobowiązujący charakter.

Po trzecie – kto płaci? Oczywiście ten, kto zaprasza, czyli Ty. Jeśli jednak trafisz na dziewczynę, która bardzo będzie chciała zapłacić za siebie, nie protestuj. Po co Wam kłótnia pod koniec miłego wieczoru?

Romantyczny piknik we dwoje

Bardziej oryginalnym pomysłem jest romantyczny piknik we dwoje. Oczywiście sprawdza się to jedynie w sezonie wiosenno-letnim, ewentualnie na początku jesieni. I tutaj znowu czeka Cię mnóstwo pułapek.

Miejsce powinno być dobrze przemyślane, z jednej strony znajdujące się na „widoku”, a z drugiej natomiast zapewniające prywatność. Najlepiej z pięknymi widokami. Musisz też zadbać o jedzenie i pamiętaj, że dania piknikowe rządzą się zupełnie innymi prawami. Muszą być łatwe w transporcie, a potem w jedzeniu. Nie martw się jednak – w internecie znajdziesz mnóstwo propozycji.

Kino na pierwszą randkę

Jeśli jesteś osobą nieśmiałą i trudno nawiązać Ci rozmowę przy pierwszym spotkaniu, postaw na klasyk, czyli kino. Po seansie możesz zabrać ją do kawiarni, gdzie temat konserwacji nasunie się sam – będziecie mogli obgadać obejrzany film.

Aczkolwiek jeśli tylko nie znasz gustu swojej wybranki, postaw na lekką komedię lub neutralny film obyczajowy. Najnowszy film Almodovara, Vegi czy Tarantino może okazać się nietrafionym pomysłem.

Aktywna randka – wycieczka

Ciekawą propozycją na randkę jest wycieczka. I tutaj masz szerokie pole manewru. Możesz zabrać dziewczynę na wycieczkę rowerową lub przejażdżkę autem do atrakcyjnego miejsca. Musisz jednak wszystko wcześniej zaplanować, aby nie okazało się, że w środku wycieczki właściwie nie wiesz, co dalej robić lub dojeżdżacie na miejsce i okazuje się, że nie ma tam żadnych miejsc parkingowych…

Taka aktywna randka ma sporo plusów. Z jednej strony jest wiele okazji do rozmów, a z drugiej… gdy brak Ci już kolejnych tematów, możecie po prostu podziwiać piękne widoki. I wtedy cisza na pewno nie będzie nikomu przeszkadzać.

Nietypowe pomysły na randkę

O ile cztery pierwsze pomysły są dość uniwersalne, o tyle następne propozycje, które wrzuciliśmy do wspólnej grupy „nietypowe”, musisz dobrać do zainteresowań swojej wybranki. Może to być escape room, dom strachów (to dla miłośników mocnych wrażeń), wesołe miasteczko, gokarty czy… ścianka wspinaczkowa. Taka randka na pewno będzie oryginalna i na długo zapadnie w pamięć Twojej potencjalnej dziewczyny.

1 comment found

  1. Nie ma co kombinować. Pierwsza randka ma być na zapoznanie się, sprawdzenie, czy jest chemia. Wystarczy kawa, piwo lub spacer. Przyjdzie jeszcze czas na wspólny obiad, wyjazd i inne takie. Nie ma co przesadzać.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.