na Randce

Randka - pomysły, porady
Idealne miejsce na pierwszą randkę – pomysły

Idealne miejsce na pierwszą randkę – pomysły

Pierwsza randka to niezwykle emocjonujący moment, kiedy to obie strony nie wiedzą jeszcze czego mają się po sobie spodziewać. Planowanie pierwszej randki, najczęściej zaczyna się od tego, gdzie się spotkać. Pomysły mogą być różne, a wiadomo, że pierwsze spotkanie ma całkiem duże znaczenie.

Jak wybrać miejsce na pierwszą randkę?

Wybór miejsca na pierwszą randkę nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Lepiej zdecydować się na bardziej zachowawcze otoczenie, a może na coś bardziej szalonego i rozrywkowego? Z pewnością wiele będzie zależało od tego z kim się spotykamy i na ile dobrze znamy daną osobę. Jeżeli nasza wiedza jest niewielka, najczęściej decydujemy się na bardziej neutralne otoczenie, które pozwala nam miło spędzić czas, a także lepiej poznać drugą osobę. Pierwsza randka to najczęściej szansa na wybadanie terenu i dopiero kolejne spotkania, jeżeli do nich dojdzie, mogą być bardziej urozmaicone. Gdzie warto się więc wybrać?

Restauracja na pierwszą randkę

Restauracja to pewnie pierwsza rzecz o której myślimy. Zazwyczaj są to nieco bardziej eleganckie miejsca z klasą, gdzie można dobrze zjeść, a także pokazać się od lepszej strony. To też zazwyczaj spokojniejsze otoczenie, które pozwala na swobodną wymianę myśli bez przekrzykiwania się, jednocześnie mając zapewnioną pewną prywatność. Minusem lokacji może być często zbyt sztywna wyniosła atmosfera, a nie każdy przecież wie, jak powinno się zachować w restauracji, szczególnie tej bardziej eleganckiej. Oczywiście nie każdego też stać na taki wypad, choć zamiast restauracji można wybrać inne tańsze, ale nie mniej ciekawe miejsca.

Kawiarnia lub knajpa na pierwszą randkę

Wybór kawiarni na pierwszą randkę także jest pomysłem zdecydowanie bardziej neutralnym, podobnie jak w przypadku każdej innej knajpy czy miejsca, gdzie można zjeść czy się napić. Zasada jest tylko jedna – warto wybierać się tam, gdzie ruch jest w miarę umiarkowany i mamy jako taką pewność, że może się spodobać drugiej osobie. Jeżeli do kawiarni przychodzi wiele osób, wówczas trzeba się liczyć z dużym hałasem, a to utrudni rozmowę i może sprawić, że ze spotkania nie wyniesiemy niczego ciekawego. Ważne, aby takie spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, w poczuciem swobody dla każdej ze stron.

Wybór parku na pierwszą randkę

Pierwsza randka nie musi się wiązać wyłącznie z pójściem do różnego rodzaju miejsc z jedzeniem i piciem. Można zdecydować się też na spacer po parku, szczególnie gdy w naszej okolicy jest wyjątkowo ładny, a pogoda na to pozwala. Można się przejść licznymi ścieżkami, odpocząć i porozmawiać na ławce, a być może po drodze także coś zjeść, jeżeli będzie taka okazja. Często wypady do kawiarni czy restauracji są połączone późniejszym spacerem, albo odwrotnie – udajemy się na spacer i w trakcie skręcamy do pobliskiej knajpy.

Koncert, wystawa, a może kino?

Są to propozycje dobre, ale nie zawsze sprawdzają się na pierwszą randkę, szczególnie gdy nie wiemy o drugiej osobie zbyt wiele. Idąc na koncert nie znamy gustu muzycznego partnerki, a na wystawę jej zainteresowań w sferze kultury.

Kino wydaje się pod tym względem bardziej neutralne, ale pojawiają się inne ograniczenia – w trakcie seansu skupiamy się na ekranie i nie ma szans na prowadzenie rozmowy, chyba że przed lub po. Jest jeszcze jedna opcja – wybranie się do kina w celu niekoniecznie oglądania filmu, choć jak na pierwszą randkę, nie jest to pomysł najlepszy.

Jeżeli daną osobę znamy choć trochę, jest to na przykład jakaś dalsza znajoma, która w pewnym momencie bardziej nas zainteresowała, możliwości możemy mieć więcej, ponieważ wiedza o jej zainteresowaniach także najprawdopodobniej będzie większa.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.