na Randce

Randka - pomysły, porady
Gdzie druga randka, co na drugiej randce?

Gdzie druga randka, co na drugiej randce?

Załóżmy, że Wasza pierwsza randka wyszła pomyślnie i chcecie dalej się spotykać. Druga randka to już dla wielu wyższa szkoła jazdy. Oprócz dobrego wrażenia liczy się teraz nawiązanie więzi i pogłębienie relacji. Czego unikać na drugiej randce? I gdzie może odbyć się drugie spotkanie?

Gdzie na drugą randkę?

O ile to pytanie przed pierwszym spotkaniem wydawało się najistotniejsze, o tyle miejsce, które wybierzesz na drugą randkę też nie powinno być przypadkowe. Ta sama knajpa? Znowu kino? Odpada. Jeśli chcesz zacieśnić więzy z osobą, z którą masz okazję spotkać się ponownie, na drugiej randce, musisz wykazać się inwencją, inaczej powieje nudą.

Pierwsze spotkanie jest zazwyczaj okazją do wybadania zainteresowań potencjalnej partnerki czy partnera. Warto wykorzystać te informacje i dobrać miejsce następnego spotkania do charakteru i zainteresowań osoby, którą zapraszasz na drugą randkę.

Czego nie robić na drugiej randce?

Podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania, również przed drugą randką warto zastanowić się jak uniknąć gafy. Taką „wtopą” może być na przykład – o ile jest to randka z osobą, której jeszcze nie znasz zbyt dobrze – zaproszenie jej do domu. Może to być potraktowane jak próba „zaciągnięcia” potencjalnej partnerki (lub partnera) do łóżka, na co dla niektórych może być jeszcze za wcześnie.

Na drugiej randce odpadają także wszelkie zaproszenia do rodziców, a nawet na wspólne spotkania z przyjaciółmi. W takim wypadku możesz tylko przestraszyć drugą osobę i następnego spotkania może już nie być.

Kiedy druga randka?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza jeśli druga osoba bardzo przypadła Ci do gustu. Jeśli pierwsze spotkanie było udane, a Ty już nie możesz doczekać się kolejnej randki, odliczasz dni do momentu, kiedy będziesz mógł lub mogła zaproponować kolejną. Po jakim czasie możecie spotkać się ponownie?

Na pewno powinniście dać sobie chociaż dzień czasu do następnego kontaktu. Jeśli po romantycznej kolacji i Waszym rozejściu się do domu będziesz dzwonić do osoby, z którą dopiero co pożegnałeś się na ulicy, może to wyjść nieco niezręcznie. Ale nie pozwalaj też drugiej osobie zbyt długo czekać na swój telefon – tygodniowy lub dłuższy czas oczekiwania może być dla drugiej strony sygnałem, że nie jesteś zainteresowany kolejnym spotkaniem.

Kiedy więc powinniście spotkać się na drugą randkę? To zależy od obydwu stron i od tego, jak długo chcecie czekać – jednak, jak zawsze warto zachować złoty środek – nie czekać zbyt długo, ale też nie spotykać się zaraz następnego dnia.

1 comment found

  1. Moim zdaniem to, jak wyglądają spotkania dwojga zainteresowanych sobą osób, zależy od tak wielu czynników, że nie da się określić jak pierwsze drugie, czy trzecie spotkanie powinno wyglądać… Ale może faktycznie ktoś przeczyta ten artykuł i stwierdzi, że zapraszanie nowo poznanej osoby na obiad do rodziców to nie najlepszy pomysł 😉

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.