na Randce

Randka - pomysły, porady
Na czym polegają randki internetowe?

Na czym polegają randki internetowe?

Portali randkowych w sieci nie brakuje – ostatnimi czasy namnożyło się ich tyle, że każdy, kto chce, może poszukać szczęścia i umówić się na randkę z osobą, której normalnie nie miałoby się szansy poznać. Jak jednak działają randki przez internet? Jak to wygląda od strony technicznej? Czy warto umawiać się na randki w sieci?

Randki internetowe – skąd się wzięły?

Tradycyjne randki prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, co nic nie zastąpi poznania drugiego człowieka osobiście, spotkania się z nim i stopniowego pozyskiwania nowych informacji. Technologia jednak robi swoje i gdy z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie poznać kogoś w naszym bezpośrednim otoczeniu, pomóc mogą nam w tym serwisy randkowe w internecie.

Jak się okazuje, funkcjonują one już od dosyć dawna, choć jako pierwsze pojawiły się w USA w 1994 roku, kiedy to powstał pierwszy portal randkowy. Wcześniej co najwyżej czatowano ze sobą albo po prostu umieszczano ogłoszenia, zachęcające do spotkania i poznania. W Polsce randki online pojawiły się nieco później, ale szybko znalazły swoich zwolenników i dziś można zetknąć się z wieloma stronami, które oferują poznanie drugiej połówki przez internet.

Na czym polegają randki przez internet?

Randki przez internet mają dość prosty sposób działania. Za pomocą sieci i z wykorzystaniem odpowiednich stron (portali randkowych) szukamy potencjalnego partnera. Najczęściej wygląda to tak, że zakładamy własny profil na danej strony, gdzie uzupełniamy wszystkie dane, wraz z takimi informacjami, jak wzrost, kolor oczu, wykształcenie, zawód, zainteresowania – wszystkim tym, co może zainteresować innych.

Jeżeli wpadniemy komuś w oko lub ktoś inny wpadnie w oko nam, wówczas za pomocą odpowiednich funkcji portalu możemy tę osobę zaczepić (puścić oczko, wysłać zaproszenie, zalajkować itp.). Jeżeli nasza reakcja spotka się z akceptacją, to jest po przejrzeniu naszego profilu, zostaniemy uznani za ciekawych, wówczas może nastąpić odpowiedź i tym samym rozpocznie się flirt, na przykład przez komunikator.

Od słowa do słowa i po poznaniu drugiej osoby (choć na razie w formie pisanej), można zdecydować się na spotkanie twarzą w twarz. Wówczas dochodzi do randki właściwej, w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Umawia się na konkretny termin i miejsce, a także ewentualnie daje namiary, na rozpoznanie. Cała reszta będzie już zależała od tego, jak przebiegnie spotkanie.

Kobieta przy komputerze

Zalety randek przez internet

Randki przez internet zyskały tak dużą popularność głównie przez wzgląd na oszczędność czasu, a także szersze możliwości poznania ludzi, których nie mielibyśmy szans spotkać w normalnych warunkach. W ten sposób zawiera się nowe, często niezwykłe znajomości, w zależności od tego, jakie mamy oczekiwania (flirt, a może prowadzenie długich dyskusji?). Dodatkowo nie ma tutaj ograniczenia czasowego, w przypadku randek online, możemy mieć kontakt z drugą osobą o każdej porze.

Randki przez internet pozwalają także na przełamanie pierwszych lodów, szczególnie w przypadku osób nieśmiałych i tych, dla których spotkania twarzą w twarz są bardzo stresujące. Nie trzeba się więc martwić o takie kwestie jak wygląd, ubiór i to, o czym rozmawiać. Flirtowanie online jest zwyczajnie łatwiejsze, a wizja odrzucenia mniej bolesna i straszna.

Wady randek przez internet

Pomimo licznych zalet, jakie niesie ze sobą ranka przez internet, nie pozostaje ona także bez wad, a raczej bez zagrożeń. Poznając kogoś online, nie zawsze możemy wiedzieć z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Może ta osoba jest kimś zupełnie innym, niż to za kogo się podaje? Spotkania w realu zazwyczaj prędko te kwestie weryfikują, a może się zdarzyć, że przyniesie to dla nas mocno niekorzystny obrót.

Dlatego poznając kogoś przez internet, trzeba też uzbroić się w ostrożność i wstrzymać ocenami aż do samego spotkania twarzą w twarz o ile do tego dojdzie. A i wtedy zgadzać się na poznanie tylko w miejscach pewnych, pełnych ludzi i o przystępnej godzinie. W ten sposób zwiększymy swoje szanse na powodzenie, a także zminimalizujemy ryzyko wejścia w niebezpieczną relację.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.