na Randce

Randka - pomysły, porady
eDarling, Sympatia, Be2 – dla kogo portale randkowe?

eDarling, Sympatia, Be2 – dla kogo portale randkowe?

Słyszałaś sporo historii o parach, które poznały się przez internet? A może nie masz czasu na chodzenie po klubach nocnych, imprezach, barach – jednym słowem miejscach, w których w końcu możesz kogoś poznać? Portal randkowy jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Randki on-line – na czym polegają?

Portale randkowe to nic innego jak platformy społecznościowe. Różnica jest taka, że ich celem nie jest zgromadzenie realnych znajomych w jednym, wirtualnym miejsca, tylko poznanie nowych osób.

Co musisz zrobić? Przede wszystkim założyć konto oraz uzupełnić dane o sobie. Podać swój nick lub imię, opisać siebie, swoje zainteresowania. Najlepiej też – dodać zdjęcie, oczywiście to najbardziej aktualne. Z drugiej strony nie powinno się podawać żadnych danych umożliwiających zidentyfikowanie Twojego nazwiska, adresu, miejsca pracy. O bezpieczeństwo trzeba też dbać w sieci.

Masz już konto i co dalej? Możesz przeglądać profile innych członków. Jeśli ktoś Ci się spodoba, piszesz wiadomość. I tak właśnie zaczyna się internetowa, korespondencyjna znajomość. To, czy zdecydujesz się na spotkanie na żywo, zależy już tylko od Ciebie.

Dla kogo portal randkowy?

Bez względu na to, ile masz lat, jakie wykształcenie czy jakiej jesteś orientacji seksualnej, portal randkowy jest dla Ciebie. Choć oczywiście, nie do każdego taka forma nawiązywania relacji będzie przemawiać.

Jest to jednak dobre rozwiązanie, gdy nie masz czasu na częste wychodzenie z domu i poznawanie nowych ludzi lub gdy jesteś zbyt nieśmiały, żeby ot tak, zagadać. Internet jest miejscem, który umożliwia to w bardziej komfortowych, niezobowiązujących warunkach, które ośmielają wiele ludzi.

Czy taka wirtualna znajomość będzie mniej wartościowa? Zdecydowanie nie! Dzięki temu, że decydujesz się na e-rozmowy przed spotkaniem, możesz kogoś bliżej poznać, ocenić, czy nadajecie na tych samych falach.

Popularne portale randkowe

W internecie pojawia się coraz więcej portali randkowych. Wybierając ten, na którym zarejestrujesz konto, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim, ile osób z niego korzysta – im więcej, tym większa szansa na znalezienie swojej drugiej połówki. Ale nie to jest najważniejsze. Przed rejestracją dokładnie sprawdź, jakie są zasady bezpieczeństwa, w jaki sposób portal chroni Twoją prywatność, dane osobowe.

Są też serwisy, które ułatwiają wyszukiwanie innych użytkowników spełniających Twoje preferencje. Jak to działa? Na początku rozwiązujesz test, który ma na celu określenie, jaki jest Twój charakter, zainteresowania. Wszystko po to, aby lepiej dobierać potencjalnych partnerów. Następnie samodzielnie definiujesz podstawowe kryteria, takie jak wiek i płeć. Możesz też określić religię czy wykształcenie, jeśli te czynniki są dla Ciebie ważne. Na tej podstawie podpowiadane są spełniające wymagania profile użytkowników, możesz też otrzymywać propozycje partnerów, którzy według systemu będą do Ciebie pasować.

Do najpopularniejszych portali randkowych w Polsce należy m.in. eDarling, Sympatia czy Be2. Oprócz tego tworzone są aplikacje randkowe. Na telefon możesz pobrać aplikację Sympatia, Badoo, Tinder czy ZaadoptujFaceta.

1 comment found

  1. No nie wiem, ja sobie nie potrafię wyobrazić, że jakiś algorytm jest w stanie dobrać odpowiednio dwie osoby. Tu chyba trzeba czegoś więcej

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.