na Randce

Randka - pomysły, porady
Sex na pierwszej randce – co dalej?

Sex na pierwszej randce – co dalej?

Do seksu na pierwszej randce jedni podchodzą bardzo negatywnie, inni nie widzą w tym nic złego. Prawda jest jednak taka, że zdarza się. Nawet często. Choć poradniki każą zwlekać z seksem, to nie zawsze się udaje. Więc co zrobić, gdy do niego dojdzie?

Do tanga trzeba dwojga

Najtrudniejsza sytuacja jest wówczas, gdy jedna strona zdecydowała się na seks na pierwszej randce z powodu tego, że poczuła emocjonalną bliskość, a druga skorzystała z okazji. Jeśli po dwóch stronach nie było emocji, to tak naprawdę nie powinno do niczego dojść.

Jeśli ze strony jednej z osób do zbliżenia doszło, bo poczuła, że to ten jedyny, wyobraziła sobie wspólną przyszłość, uległa i stosunek jeszcze bardziej utwierdził ją w przekonaniu, że chce kolejnego spotkania i wspólnej starości, to zderzenie się z rzeczywistością może być bardzo bolesne.

Także dla drugiej osoby, która myślała, że oboje robią to, bo mają na to ochotę, a nie dlatego, że poczuli coś więcej. W sytuacji, gdy okazuje się, że druga strona chciała czegoś więcej, czują się nieco nieswojo. Zrobili to, bo po prostu lubią seks. W sytuacji, gdy rozmowa się nie klei, nie ma tego czegoś, to przynajmniej chcą skorzystać w inny sposób ze spotkania. W momencie, gdy okazuje się, że druga strona zrobiła to z innych pobudek, może być różnie.

Czasami co wrażliwsza osoba może chcieć jakoś zrekompensować drugiej brak zaangażowanie. Jednak czy coś z tego może być? Raczej nie… Chociaż oczywiście życie pisze różne scenariusze.

Seks jako akt fizyczny

A co w sytuacji, gdy obie strony czując pożądanie, zdecydują się pójść do łóżka? Będą miały bardziej lub mniej udane zbliżenie, ale zaspokoją swoje potrzeby? Wówczas może być kilka scenariuszy.

Po pierwsze, mogą się rozejść każde w swoją stronę. To jest w porządku. Jeśli obie strony miały takie same potrzeby i je spełniły, nie ma żadnego powodu do wyrzutów sumienia. Jeśli nie ma potrzeby kontynuowania relacji – wówczas dwie dorosłe osoby żegnają się i wracają do swoich spraw.

Czasami spotykają się jeszcze, ale wyłącznie w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Dobrze czytają swoje wymagania i taka relacja im odpowiada.

Może się jednak okazać, że u którejś z osób sam stosunek był wywołany pożądaniem, ale jednak pojawiły się emocje. Jednak w sytuacji, gdy układ był jasny, nie jest łatwo. Nie ma też co obwiniać drugiej strony. Trzeba pogodzić się z tym, że nic nie będzie ze związku.

Seks bramą do związku

Są i takie sytuacje, że na pierwszej randce idą do łóżka dwie osoby tylko dlatego, że początkowo zadziała chemia. Pożądanie pchnęło ku siebie dwie osoby, ale nie skończyło się tylko na tym. Z czasem pojawia się i przywiązanie, i miłość. Tak więc wcale nie musi być tak, że seks na pierwszym spotkaniu nie może przerodzić się w związek na lata.

Przede wszystkim, gdy mówi się o osobach dorosłych, które idą ze sobą do łóżka, nawet na pierwszej randce, nie ma co podchodzić do tematu krytycznie. Co innego, gdy któraś z osób jest z kimś innym w związku. Jednak nie o zdradach – nawet tych na pierwszej randce – mowa. Raczej o tym, że seks na pierwszych randkach się zdarza i nie ma co zaprzeczać, czy po staroświecku krytykować. Zwłaszcza, że jest kilka scenariuszy zakończenia wspólnej upojnej nocy. Seks na pierwszej randce może skończyć się złamanym sercem, rozejściem każdej osoby w swoją stronę, być okazją do znalezienia sex friend, a nawet początkiem prawdziwej, wieloletniej miłości. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by wszystko działo się za obopólną zgodą.

1 comment found

  1. Jak dwoje ludzi tego chce — czemu nie? Byle się odpowiednio zabezpieczyć. Znam związki, które się od tego zaczęły i ludzi, którzy taki przygodny seks bez zobowiązań uprawiają. Nie ma co oceniać. Każdy jest kowalem własnego losu.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.