Randka w restauracji – tych dań nie zamawiaj

Umówiłeś lub umówiłaś się z tą bardzo atrakcyjną dla Ciebie osobą w restauracji. Atmosfera jest cudowna. Jest miło, swobodnie, nawet romantycznie. Uśmiechasz się, a tu szpinak między zębami, plamy czerwonego sosu na bluzce i czosnkowo-ziołowy oddech… - czyli czego nie zamawiać na randce w restauracji.

Są takie dania, które teoretycznie powinny być spożywane dopiero na wyższym stopniu zaawansowania znajomości, ponieważ jedzenie ich może szybko zakończyć naprawdę obiecujące spotkanie. Dlatego jeśli na randce w restauracji, szczególnie pierwszej, chcesz wypaść perfekcyjnie, rozważ rezygnacje z jedzenia przynajmniej niektórych z nich.

Restauracja Włoska - Spaghetti

Jeśli nie masz wprawy w jedzeniu spaghetti z sosem pomidorowym, jak Włosi, lub wprawy w jedzeniu za pomocą łyżki i widelca, tak, jak to nakazują zasady savoir-vivre, lepiej zrezygnuj z tego dania. A jak kochasz makaron tak bardzo, że musisz koniecznie go zjeść, wybierz penne lub inny „łatwiejszy” do spożycia kształt makaronu. Spaghetti z sosem pomidorowym to prawie 100% gwarancji czerwonych plamek na bluzce czy koszuli.

Restauracja Amerykańska - Burger

Burgery są pyszne, a wraz z modą na slow food, restauracji i barów serwujących burgery pojawiło się całkiem sporo. Dobrze zrobiony burger musi być soczysty, a przebicie go wykałaczką sprawia jedynie, że wygodniej się go trzyma. Burgera w domu każdy zje rękami, ale jeść go nożem i widelcem w restauracji, to może być przesada. W końcu bułka jest po to, aby chwycić i przytrzymać przez nią mięso. Sposobem na burgera w restauracji może być uchwycenie go przez serwetkę, dzięki tej czynności nie poplamimy sobie spodni czy spódnicy.

Kebab

Nie powinno się spożywać kebabów w restauracji, ponieważ nie powinno być ich w restauracyjnym menu ;)

Restauracja Śródziemnomorska - Owoce morza

W zakłopotanie może wprawić Cię jedzenie owoców morza, szczególnie takich, których nigdy wcześniej nie widziałeś. Jeśli nie masz wprawy w spożywaniu ostryg, krabów, homarów czy innych morskich stworzeń, lepiej zamów coś innego. Niezależnie od tego, jak bardzo owoce morza postrzegane są, jako afrodyzjaki, jedzenie ich bez doświadczenia jest trudne. Jeśli masz duża ochotę na tego typu jedzenie, możesz zamówić po prostu filet z dowolnej ryby.

Sos czosnkowy

Z różnych badań wynika, że sosy czosnkowe są jednym z ulubionych dodatków Polaków do różnych dań. Jeśli nie planujesz dawać nikomu buziaka po zakończonym posiłku, nie ma przeciwskazań do jego spożywania.

Restauracja Polska - Jagnięcina i Cielęcina

Są osoby, które spożywając mięso młodych zwierząt, jakim jest cielęcina czy jagnięcina potrafią wyobrazić sobie biegające po łączce, śliczne, malutkie zwierzątka. Na jakich barbarzyńców możemy w ich wyobrażaniu wyjść delektując się smaczną potrawą z młodego mięsa?

Stara, dobra zasada brzmi, że jeśli nie wiemy, jakie poglądy i upodobania ma osoba, z którą się spotykamy w restauracji, najbezpieczniej jest stosować zasady savoir-vivre. A jeśli w danym obszarze ich nie znamy, wybierajmy dania i sposoby ich jedzenia, o których mamy dobre pojęcie.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Ekologia i dbałość o środowisko są obecnie jednymi z najczęściej poruszanych tematów. Nie trzeba żyć w wielkim mieście, żeby zagrażać Ziemi. Nie trzeba też wiele, żeby jej pomóc. Nawet w wielkich miejskich skupiskach możemy zbliżyć się do natury. Jest moda na ekologię. Moda godna naśladowania. ...
Pary planujące wspólną przyszłość najczęściej znają się jakiś czas przed podjęciem fundamentalnych dla związku decyzji. Ale są pary, które planują swoją przyszłość nie widząc i nie spotykając nigdy swojego internetowego partnera. Czy można zakochać się w kimś nie widząc go na oczy? ...
Myślisz, że nigdy, przenigdy nie umówisz się ze swoim szefem?  A jednak propozycja kolacji we dwoje padła i czujesz się zakłopotana? Asertywność podczas takiej sytuacji nabiera szczególnego znaczenia. Chyba, że zmieniłaś zdanie i jednak chcesz iść z szefem na randkę. ...
Strona używa plików Cookies