na Randce

Randka - pomysły, porady
Kiedy druga randka? Po jakim czasie umówić się na drugą randkę?

Kiedy druga randka? Po jakim czasie umówić się na drugą randkę?

Wasze pierwsze spotkanie poszło zgodnie z planem lub przerosło najśmielsze oczekiwania i teraz nie możesz przestać myśleć o tej drugiej osobie? To świetnie! Teraz pozostaje tylko kwestia kontynuowania znajomości, jednak nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze, pojawia się pytanie, kiedy druga randka powinna się odbyć, a po drugie, po której ze stron leży zaaranżowanie takiego spotkania. Jeśli nurtują Cię te pytania, przeczytaj nasz artykuł.

Po jakim czasie zaaranżować drugą randkę?

Jeśli druga osoba szczerze Cię interesuje, nie zwlekaj z zaproponowaniem kolejnej randki zbyt długo. Po prostu odezwij się do niej jak najszybciej, jednak nie tuż po zakończeniu pierwszej randki, aby nie wyjść na osobę nachalną lub zdesperowaną. Daj sobie i drugiej stronie trochę czasu — najlepiej dzień lub dwa. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z kontaktowania się z drugą osobą. Jeśli masz ochotę napisać do niej kilka miłych słów lub zadzwonić, to jak najbardziej to zrób.

Nie zastanawiaj się zbyt długo, kto powinien zaprosić kogo na drugą randkę. Jeśli czujesz, że Wasza relacja rozwija się we właściwym kierunku, zaproponuj kolejne spotkanie zaledwie kilka dni po pierwszym. Wszystko jednak zależy od czasu, jakim oboje dysponujecie. Zatem druga randka po dwóch tygodniach od pierwszej nie musi od razu być powodem do niepokoju, jeśli cały czas utrzymuje kontakt telefoniczny lub SMS-owy.

Gdzie zorganizować spotkanie?

Pierwsza randka powinna się odbyć w miejscu, które sprzyja swobodnej rozmowie i poznaniu potencjalnego partnera lub partnerki. Nie inaczej jest w przypadku kolejnego spotkania, jednak nie zapraszaj drugiej osoby do tej samej restauracji albo kawiarni. Zatem, jeśli zastanawiasz się, gdzie zorganizować drugą randkę, dobrym pomysłem jest skorzystanie z wiedzy na temat potencjalnego partnera lub partnerki zdobytej podczas pierwszego spotkania. W ten sposób bardzo pozytywnie zaskoczysz drugą osobę. Jednak jeśli posiada ona zbyt ekstremalne zainteresowania, by można się nimi zasugerować podczas aranżacji spotkania, a zapowiada się piękna pogoda, możesz zaproponować jej drugą randkę w parku. Raczej unikaj na tym etapie zapraszanie potencjalnego partnera lub partnerki do domu, by nie zostało to nieopatrznie odebrane.

Co wypada robić na drugiej randce?

Niektóre osoby zastanawiają się, na jakie zachowania można sobie pozwolić podczas drugiej randki. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak swobodnie czujesz się w towarzystwie potencjalnego partnera lub partnerki. Należy także wybadać, czy druga osoba ma ochotę przenieść relację na kolejny poziom. Postaw na spontaniczne zmniejszanie dystansu osobistego i delikatne przełamywanie kontaktu fizycznego — np. dotknięcie dłoni lub ramienia podczas rozmowy czy też odgarnianie włosów z twarzy.

Jeśli druga osoba nie ma nic przeciwko, możesz zainicjować pierwszy pocałunek. Jednak uważnie obserwuj jej reakcję i nie wykonuj nieprzewidzianych ruchów. Stopniowo zbliż swoją twarz do twarzy drugiej osoby, aby sprawdzić, czy ona również ma ochotę na pocałunek. Jeśli odwróci wzrok i się odsunie, po prostu się uśmiechnij i kontynuuj rozmowę.

W naszej opinii z drugą randką nie warto zbyt długo zwlekać. Najlepiej jednak dać potencjalnemu partnerowi lub partnerce odrobinę czasu na własne przemyślenia. A według Ciebie, kiedy należy zainicjować drugą randkę? Jesteśmy ciekawi Twojego punktu widzenia, dlatego podziel się swoją opinią w komentarzu.

3 comments found

  1. Druga randka to najlepiej nie za długo po pierwszej, co nie? O ile oczywiści pierwsza wyszła w miarę ok 😉

  2. Moim zdaniem to kiedy druga randka, zależy od tego jak skończyła się pierwsza 🙂 czasem drugie spotkanie może być szybko, a czasem w ogóle nie powinno do niego dojść 🙂

  3. Ja na drugiej randce byłam już w kolejnym tygodniu 🙂 Ale my z partnerem to szybko działaliśmy, po 6 miesiącach były zaręczyny, haha

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.