na Randce

Randka - pomysły, porady
Czy umawiać się z kolegą z pracy?

Czy umawiać się z kolegą z pracy?

W pracy spędzamy 1/3 doby, najczęściej poznajemy w niej nowe osoby. Wśród nich także mężczyzn. Co jak jeden z nich spodoba się bardziej? Czy warto umawiać się z kolegą z pracy? Czy związek z współpracownikiem to dobry pomysł?

Papużki nierozłączki

Jak wspomniano na wstępie – w pracy spędzamy 1/3 doby, drugie tyle powinniśmy przeznaczyć na sen, zostaje więc 8 godzin na to, by spędzić go z ukochaną osobą, ale to również czas na higienę, przygotowywanie posiłków, zakupy, hobby, aktywność fizyczną. W praktyce więc, niewiele czasu możemy poświęcić partnerowi. W efekcie wiele par nie widzi się całymi dniami. Będąc w związku z kolegą z pracy, zyskuje się więc wspólny czas. Można razem napić się kawy w kuchni, w przerwie wyskoczyć na lunch, porozmawiać na korytarzu. Nieważne, czy trzeba zostać po godzinach – zawsze będziecie razem. Każdy wspólny obiad, czy to w pracy, czy na mieście możecie spędzić razem, więc to tak jakbyście codziennie byli na randce.

Wspólne tematy do rozmów

Pracując w jednej firmie, znacznie łatwiej jest rozmawiać o pracy. Nie trzeba domyślać się, o czym mówi druga strona. Jeśli spotykasz się z kolegą z pracy, to znasz specyfikę jego branży, bo jest też Twoją. To zbliża. Znasz praktycznie wszystkie osoby, o których On mówi. Nie trzeba nic tłumaczyć. Nawet jeśli pracujecie w innych zespołach, to i tak wiecie, o co i o kogo chodzi. Dzięki temu znacie praktycznie wszystkich. Nie chodzi rzecz jasna o obgadywanie kolegów, ale lepsze zrozumienie drugiej strony. Łatwiej jest rozmawiać, ale i wspierać się. Niestety jest tutaj też zagrożenie. Może się zdarzyć, że praca pochłonie również Wasze życie prywatne.

Znasz jego znajomych

Bardzo często, gdy facet chce wyskoczyć ze znajomymi z pracy na miasto, kobiety nie są zadowolone. Nie wiedzą, z kim tak naprawdę wychodzi, jacy są ci ludzie, czy wśród zespołu jest jakaś kobieta. Pracując wspólnie z partnerem zna się wszystkich jego znajomych, więc wiadomo, z kim idzie na drinka, ale też ma się możliwość dołączenia do ekipy. Takie wyjścia nie tylko łączą parę, ale i pozwalają stworzyć z współpracownikami zgrany team.

Nowy wymiar firmowych imprez

Kolejna zaleta spotykania się z kolegą z pracy, to oczywiście możliwość uczestniczenia w firmowych imprezach na zupełnie innych zasadach. Nie trzeba stać pod ścianą i udawać, że się świetnie bawi, tańczyć w kółku z koleżankami, czy zastanawiać się, czy może ktoś z pracy jednak poprosi Cię do tańca. U swojego boku masz partnera, który zarówno się z Tobą pobawi, jak i zadba o to, byś nie stała w kącie.

Kiedy nie umawiać się z kolegą z pracy?

Powyższe zalety posiadania partnera w miejscu pracy pokazują jasno, że warto. Jednak nie zawsze. Opisane powyżej walory wspólnego pracowania z ukochanym nie dotyczą jednak sytuacji, gdy decydujesz się na umawianie się z mężczyzną, który był już z połową biura.

Oczywiście nie ma też co liczyć, że idąc do łóżka po firmowej imprezie z kolegą, stworzy się z nim związek. Tak bywa, ale nie zawsze. Zdecydowanie lepiej unikać przygód ze współpracownikami. Można stać się pośmiewiskiem.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy spotykacie się jakiś czas, dobrze się rozmawia i z czasem rodzi się między Wami coś więcej. Wówczas jest zupełnie bezpieczniej.

A co w sytuacji, gdy chce się umawiać, czy być w związku z szefem? Zdecydowanie lepiej jest zmienić zakład pracy. Inni nie lubią, gdy ktoś spomiędzy nich ma specjalne względy u pracodawcy. To może rodzić konflikty. Nie ma co się pakować w taką relację. Zwłaszcza, jeśli będzie przelotna.

1 comment found

  1. Nie umawiać się. Nic z tego dobrego nie będzie. Jak się nie uda — średnio się potem robi w robocie. A jak się uda — nie inaczej. Lepiej oddzielać życie prywatne od zawodowego. Można się na przykład zwolnić, jak zależy na człowieku.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.