Speed dates – na czym polega szybka randka?
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się spotkania typu speed dates, czyli szybkie randki. Na czym to polega? Czy pomaga w znalezieniu swojej drugiej połówki? Sprawdzamy.
Speed dates – na czym polega?
Speed dates, czyli szybkie randki, to spotkania, podczas których można przeprowadzić krótką rozmowę „zapoznawczą” z kilkoma, kilkunastoma partnerami. Najczęściej bierze w nich udział 10-15 kobiet oraz mężczyzn.
Zwykle wygląda to w ten sposób, że panie siadają przy stolikach i panowie się do nich dosiadają. Na rozmowę mają 5-7 min, po czym panowie się zmieniają. W ten sposób, podczas jednego spotkania, można poznać wiele osób.
To, jak dokładnie będzie wyglądać przebieg szybkiej randki, zależy głównie od organizatorów. Najczęściej jest tak, że jeśli ktoś wzbudzi Twoje zainteresowanie, możesz postawić „krzyżyk” przy jego imieniu. Jeśli okaże się, że ta osoba również Cię w ten sposób oznaczyła, dostajecie do siebie kontakt i możecie się umówić na drugą randkę.
Speed dates odbywają się w wielu miastach w Polsce, każdorazowo trzeba się na nie wcześniej zapisać. Zwykle zapisy obejmują wybrane kategorie wiekowe, aby uniknąć sytuacji, w której w spotkaniu uczestniczą osoby, których dzieli kilkadziesiąt lat różnicy. Ważne jest też, aby randki odbywały się w lokalach, które są specjalnie rezerwowane w tym celu. Dzięki temu można zachować bardziej spokojną, intymną atmosferę, nie trzeba się obawiać, że dosiądzie się do Ciebie ktoś obcy.
Dla kogo szybkie randki?
Dla kogo są szybkie randki? W teorii dla każdego. W praktyce jednak nie każdy będzie się na nich dobrze czuć. Ale zacznijmy od początku.
Co oczywiste, to rozwiązanie skierowane do tych, którzy chcą poznać kogoś nowego w nadziei, że uda się nawiązać trwałą relację. To doskonała alternatywa dla randek w internecie, ponieważ można od razu poznać kogoś twarzą w twarz. Szybkie randki są też ciekawą opcją dla tych, którzy nie lubią chodzić do nocnych klubów, pubów czy innych miejsc, w których najczęściej zawiera się nowe znajomości.
Jeśli jednak jesteś nieśmiały, masz bardzo duże problemy z nawiązywaniem rozmowy z nowymi osobami, może okazać się, że szybka randka będzie dla Ciebie jednym, niekończącym się źródłem stresów. Format takich spotkań wymusza od uczestników komunikatywność, elastyczność. W innym wypadku rozmowa, choć krótka, będzie wymuszona, męcząca dla obu stron. Choć z drugiej strony jest to bardziej naturalny sposób na to, aby wyjść do ludzi w sytuacji, gdy na co dzień trudno jest Ci zagadać drugą osobę.
Speed dating – plusy i minusy
Takie mini randki trwałą ok. 5 min i nawet my nie podejmiemy trudu przekonywania Cię, że w tym czasie można kogoś dobrze poznać. Ale jest to wystarczająco dużo czasu, by ocenić, czy chcesz się spotkać drugi raz. I, choć zdarza się, że pierwsze wrażenie często bywa mylne, to zwykle możesz zaufać swojej intuicji. Plusem jest również to, że jak od razu przekonasz się, że nie nadajecie na tych samych falach, to katorga szybko się skończy.
Korzyścią jest to, że poznajesz wiele osób i choć nie w każdym przypadku musi to być miłość od pierwszego wejrzenia, to może okazać się, że nawiążesz nowe znajomości na poziomie całkowicie platonicznym.
A jakie są minusy? Przed szybką randką nie masz pojęcia, kogo spotkać. Nierzadko zdarza się tak, że mijają dwie godziny, a Tobie nadal się nikt nie spodobał. Jest to ryzyko, które trzeba wliczyć w cenę. No właśnie, tu pojawia się druga kwestia – za jednorazowy udział w szybkiej randce trzeba zapłacić ok. 30 zł. Czy to dużo? Naszym zdaniem nie. A na pewno nie więcej, niż wydasz na imprezie, a spotkasz równie dużą liczbę osób.
1 comment found