na Randce

Randka - pomysły, porady
Randka z szefem – jak się zachować?

Randka z szefem – jak się zachować?

Randki z szefem są jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów, zarówno w małych firmach, jak i w korporacjach. Co wzbudza tak wiele emocji? I jak się zachować, jeśli planujesz romans ze swoim pracodawcą? Podpowiadamy.

Szef zaprasza na randkę – kiedy odmówić?

Gdy na randkę zaprasza Cię mężczyzna, którym w ogóle nie jesteś zainteresowania, pewnie nie masz problemu z tym, żeby odmówić. Lecz gdy tym mężczyzną jest szef, pojawiają się schody – co powiedzieć? Zgodzić się? A co jeśli…? No właśnie, co jeśli.

W przypadku, gdy sama chcesz iść na tę randkę i akceptujesz ryzyko, jakie jest z tym związane, to właściwie nie ma problemu. Gorzej, gdy ta propozycja jest dla Ciebie dużym zaskoczeniem i wcale nie masz ochoty na rozwijanie tej znajomości.

Odmowa może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Pracodawca może poczuć się urażony, mścić się na Tobie, w konsekwencji zwolnić lub doprowadzić Ciebie do samodzielnego złożenia wypowiedzenia. Ale jeśli się zgodzisz wbrew sobie, to prędzej czy później i tak się to skończy w ten sposób. Lepiej więc już na samym początku uniknąć związanych z tym stresów. Szczególnie, że może okazać się, że Twój szef wcale nie jest takim typem mężczyzny i Twoją odmowę przyjmie z godnością.

Jak zachować się na randce z szefem?

A co, jeśli zgodziłaś się na randkę? Jak się na niej zachować? Przede wszystkim… nie rozmawiaj o pracy. Oczywiście, tak jest najprościej. Ale szybko może okazać się, że macie odmienne zdanie w wybranych kwestiach, a cóż, w końcu on tu jest szefem. W takiej swobodnej rozmowie łatwiej też powiedzieć coś, czego mówić się nie powinno.

Unikanie tematów związanych z pracą ma również tę zaletę, że poznacie inne wasze zainteresowania, sprawdzicie, czy potraficie odnaleźć tę samą płaszczyznę porozumienia.

Pozostaje jeszcze pytanie – czy iść do łóżka po randce z szefem? Radzimy, aby się z tym wstrzymać, dopóki nie uznasz, że może połączyć was coś więcej. W innym wypadku jeszcze bardziej skomplikujesz sytuację, która już i tak nie jest łatwa…

Romans z szefem – tak czy nie?

Czy wdawać się w romans z szefem? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ takie sytuacje w większości przypadków kończą się zmianą pracy. I może być kilka powodów ku temu.

Pierwszy z nich ma miejsce w sytuacji, gdy ten związek nie przetrwał. Wtedy najczęściej wspólna praca staje się niemożliwa, wiąże się ze zbyt dużym stresem.

Zdarza się również tak, że choć miłość kwitnie, to relacja podwładny-pracodawca jest zbyt uciążliwa. Wtedy, aby związek ten miał szansę przerodzić się w coś trwałego, pracownik musi odejść z firmy.

Teoretycznie mamy happy end. Jesteś zakochana w swoim szefie, on odwzajemnia te uczucie, a na dodatek okazuje się, że jesteście bardzo dobrymi partnerami biznesowymi. Lecz pozostają jeszcze inni… Rzadko zdarza się, żeby romans pracodawcy z pracownicą był dobrze postrzegany, a skutki tego w największym stopniu odczujesz Ty (w końcu nikt nie przeciwstawi się szefowie). Będziesz musiała liczyć się z przykrymi insynuacjami, obraźliwymi komentarzami. Oczywiście, nie zawsze, aczkolwiek statystyki nie działają na Twoją korzyść.

Dlatego zanim wdasz się w romans z szefem, przemyśl wszystkie za i przeciw. Oraz zastanów się, jak dużo jesteś w stanie poświęcić dla tego związku, bo co do jednego możesz mieć pewność – romans ten będzie wymagać poświęceń.

1 comment found

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.