na Randce

Randka - pomysły, porady
Randka na balu, jak się ubrać?

Randka na balu, jak się ubrać?

Bal, to wbrew pozorom bardzo szerokie pojęcie, ponieważ może zawierać się w nim praktycznie dowolna impreza. Kiedyś kojarzyło się to z wielkimi odświętnymi uroczystościami, obecnie ma to zabarwienie bardziej rozrywkowe i znacznie mniej wystawne. Randka na balu, jest jednak ciekawym pomysłem, należy do tego mimo wszystko przygotować. Jaki strój na tę okazję będzie najlepszy?

Randka na balu – czy to dobry pomysł?

Można byłoby odpowiedzieć krótko – a dlaczego by nie? Bale w dzisiejszych czasach są raczej wesołymi zabawami i można w ten sposób spędzić ciekawie czas. Oczywiście, jest to dobry wybór, ale zdecydowanie nie na pierwsze spotkanie. Takie imprezy zazwyczaj są dosyć głośne, brakuje spokoju i odrobiny prywatności czy szansy na rozmowę, rzecz jasna, stopień komfortu będzie zależał od samego charakteru balu. Mimo to nie zaleca się pierwszych randek właśnie w takich okolicznościach, ale kolejne spotkania, jak najbardziej mogą się tak odbyć, będąc ciekawym urozmaiceniem czasu i zdecydowanie mniej oczywistym.

Jak ubrać się na randkę w balu?

Bal to oczywiście szansa na to, by założyć na siebie coś naprawdę wystrzałowego. Choć obecnie takie imprezy nie są już zbyt wystawne i raczej rzadko zdarzają się bardzo eleganckie spotkania, to mimo wszystko, warto postarać się o strój mniej codzienny. Świetnie sprawdzają się tutaj sukienki koktajlowe, które nie należą do zbyt eleganckich, ale jednocześnie przeznaczone są właśnie na bardziej wystawne spotkania.

Można też pokusić się o sukienkę wieczorową, która często nazywana jest także balową. Są to kreacje bardziej poważne i wytworne, a kobiety je zakładające chcą się pokazać od najlepszej strony. Można się zastanowić nad lepszym strojem, zwłaszcza gdy zależy nam na randce. Jaka to sukienka wieczorowa opisano na www.baan.pl, przeczytaj, aby wiedzieć czym kierować się przy wyborze takiego stroju.

Kobieta w czerwonej sukni

Jakie dodatki do stroju balowego?

Stroje wybierane na bal, zazwyczaj są dosyć wystawne i to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z sukienką koktajlową, wieczorową czy wizytową. Z tego też względu, reszta naszej garderoby, szczególnie dodatki, powinny być znacznie skromniejsze. Zarówno biżuteria, jak i torebka, dobrze by były stonowane i mniej rzucające się w oczy, ale pasujące do stylu naszej kreacji.

Gdy bal jest bardziej okazały i wystawny, wówczas można odejść od tej reguły i zdecydować się na przykład na okazałą kolię i długie kolczyki. Jeżeli chodzi o buty, to najlepiej sprawdzą się te na obcasie, warto jednak wziąć pod uwagę własną wygodę i to, jak wiele czasu chcemy spędzić na balu. Warto mieć też buty na zmianę.

Jak dobrać strój na bal?

Randka na balu może wydawać się kłopotliwa, bo tym bardziej będziemy chcieli pokazać się od jak najlepszej strony. Mężczyźni pod tym względem mają lepiej, ponieważ wystarczy założyć koszulę i garnitur, rzecz jasna powinno być do dobrze dopasowane. Kobiety mają nieco bardziej pod górkę, z racji wielości dostępnych stylizacji i fasonów. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę rangę imprezy, na którą się udajemy. Nie ma potrzeby zakładania wystawnych sukni wieczorowych, gdy bal ma charakter raczej mało formalny. Należy także dobrać strój pod względem swojej sylwetki – powinien na nas dobrze leżeć, zakrywać niedoskonałości i jednocześnie podkreślać atuty.

2 comments found

  1. Wow, randka na balu brzmi magicznie, zupełnie jak z amerykańskich filmów o nastolatkach, albo bajek:). Ale to się nie zdarza często.

  2. Widze silną inspirację Kopciuszkiem 😛
    Szkoda, ze aktualnie nie ma książąt i na randki na balu nie ma co liczyć, bo jednak każda z nas powinna czasami poczuć się jak prawdziwa księżniczka…

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.