Randka z wegetarianinem

Stare przysłowie mówi – przez żołądek do serca, ale związek mięsożercy z roślinożercą bywa z różnych powodów czasami trudny. Całe szczęście większość restauracji oferuje obecnie menu dla jednych i dla drugich.

Wegetarianie i Weganie

Wegetarianie nie spożywają produktów, których pozyskanie wymaga pozbawienia życia jakiegokolwiek zwierzęcia. Krótko można napisać, że nie jedzą mięsa, w tym ryb. Ale może zdarzyć się, że umówisz się z laktowegetarianinem, który dopuszcza spożywanie mleka oraz przetworów mlecznych lub laktoowowegetarianinem, który z kolei dodatkowo dopuszcza spożywanie jaj, mleka, przetworów mlecznych oraz miodu. Jest jeszcze owowegetarianin, który jajka zje, ale nie wypije mleka i nie zje jego przetworów, a także witarianin, który nie zjada niczego, co pochodzi od zwierząt, nie je żywności wysokoprzetworzonej i nie podgrzewa jedzenia do temperatury powyżej 40⁰ C. Do tego możesz spotkać wyznawcę frutarianizmu – zje on wyłącznie warzywa i owoce, których zerwanie nie spowoduje śmierci rośliny, czyli nie akceptuje na przykład zjedzenia marchewki. Ale w naszym kraju frutarianizm i witarianizm to nadal rzadkość.

Natomiast weganie nie jedzą mięsa, ryb, ani niczego pochodzenia zwierzęcego. Rezygnują także z noszenia futer i korzystania z jakichkolwiek produktów pochodzących z eksploatacji zwierząt. Nie kupują wełny, nie chodzą do zoo, nie używają żadnych produktów testowanych na zwierzętach.

Jak widać sytuacja podczas randki może być dość skomplikowana. Jeśli dołączy do tego nie tylko rezygnacja z pewnych produktów żywieniowych, ale także wyznawanie konkretnego stylu życia, mięsożercy w pewnych sytuacjach może być naprawdę ciężko.

Miejsce na randkę

Na szczęście sam fakt spotykania się z osobami nie jedzącymi mięsa nie stanowi większego problemu. Poza ograniczeniami wynikającymi z prowadzenia konkretnego stylu życia, jedynym dodatkowym aspektem może być brak tolerancji dla odmienności mięsożercy i roślinożercy.

Coraz więcej restauracji w swoim menu posiada specjalnie oznaczone dania dla wegetarian oraz wegan, posiadając jednocześnie kartę dla wszystkożerców. Świadczy to o coraz większej popularności tych sposobów żywienia. Dlatego nie dziw się, jeśli na randce spotkasz nie tylko kogoś, kto nie je mięsa i wyznaje inne wartości. Wśród mięsożerców też są przecież tacy, którzy nie jedzą wieprzowiny, bo im po prostu nie smakuje :)

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Ekologia i dbałość o środowisko są obecnie jednymi z najczęściej poruszanych tematów. Nie trzeba żyć w wielkim mieście, żeby zagrażać Ziemi. Nie trzeba też wiele, żeby jej pomóc. Nawet w wielkich miejskich skupiskach możemy zbliżyć się do natury. Jest moda na ekologię. Moda godna naśladowania. ...
Jak ubrać się na randkę? To pytanie zadajemy sobie i spędzamy godziny patrząc w szafę, zastanawiając się czy właściwie w ogóle mamy się w co ubrać. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy mamy spotkać się z osobą, na której bardzo nam zależy lub iść na pierwszą randkę z osobą, której jeszcze nie znamy. ...
Od zawsze istniały zadbane, wykształcone i niezależne kobiety, które umawiały się z mężczyznami młodszymi od siebie o 10-20 lat. Jednak w ostatnim czasie tych kobiet przybywa coraz więcej. Nie szukają męża. Nie zamierzają się ustatkować. Chcą czerpać radość z życia i poszukują partnera, który będzie szanował ich samodzielność i swobodę, zapewniając im jednocześnie zabawę, rozrywkę, seks. ...
Strona używa plików Cookies