Randka z wegetarianinem

Stare przysłowie mówi – przez żołądek do serca, ale związek mięsożercy z roślinożercą bywa z różnych powodów czasami trudny. Całe szczęście większość restauracji oferuje obecnie menu dla jednych i dla drugich.

Wegetarianie i Weganie

Wegetarianie nie spożywają produktów, których pozyskanie wymaga pozbawienia życia jakiegokolwiek zwierzęcia. Krótko można napisać, że nie jedzą mięsa, w tym ryb. Ale może zdarzyć się, że umówisz się z laktowegetarianinem, który dopuszcza spożywanie mleka oraz przetworów mlecznych lub laktoowowegetarianinem, który z kolei dodatkowo dopuszcza spożywanie jaj, mleka, przetworów mlecznych oraz miodu. Jest jeszcze owowegetarianin, który jajka zje, ale nie wypije mleka i nie zje jego przetworów, a także witarianin, który nie zjada niczego, co pochodzi od zwierząt, nie je żywności wysokoprzetworzonej i nie podgrzewa jedzenia do temperatury powyżej 40⁰ C. Do tego możesz spotkać wyznawcę frutarianizmu – zje on wyłącznie warzywa i owoce, których zerwanie nie spowoduje śmierci rośliny, czyli nie akceptuje na przykład zjedzenia marchewki. Ale w naszym kraju frutarianizm i witarianizm to nadal rzadkość.

Natomiast weganie nie jedzą mięsa, ryb, ani niczego pochodzenia zwierzęcego. Rezygnują także z noszenia futer i korzystania z jakichkolwiek produktów pochodzących z eksploatacji zwierząt. Nie kupują wełny, nie chodzą do zoo, nie używają żadnych produktów testowanych na zwierzętach.

Jak widać sytuacja podczas randki może być dość skomplikowana. Jeśli dołączy do tego nie tylko rezygnacja z pewnych produktów żywieniowych, ale także wyznawanie konkretnego stylu życia, mięsożercy w pewnych sytuacjach może być naprawdę ciężko.

Miejsce na randkę

Na szczęście sam fakt spotykania się z osobami nie jedzącymi mięsa nie stanowi większego problemu. Poza ograniczeniami wynikającymi z prowadzenia konkretnego stylu życia, jedynym dodatkowym aspektem może być brak tolerancji dla odmienności mięsożercy i roślinożercy.

Coraz więcej restauracji w swoim menu posiada specjalnie oznaczone dania dla wegetarian oraz wegan, posiadając jednocześnie kartę dla wszystkożerców. Świadczy to o coraz większej popularności tych sposobów żywienia. Dlatego nie dziw się, jeśli na randce spotkasz nie tylko kogoś, kto nie je mięsa i wyznaje inne wartości. Wśród mięsożerców też są przecież tacy, którzy nie jedzą wieprzowiny, bo im po prostu nie smakuje :)

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Dogtrekking to wędrowanie z psem połączone z elementami marszu lub biegu na orientację. Dogtrekking można także uprawiać w parze. Wspólnie pokonujcie trasy według punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie! Wspaniała zabawa, doskonała przygoda i genialna randka na świeżym powietrzu! ...
Wielu mężczyzn ceni kobiety, które nie myślą utartymi schematami, a inicjatywę z ich strony traktują, jak komplement. Równie wielu mężczyzn nie lubi, kiedy kobiety przekraczają pewne granice, w tym zapraszają ich na randki. Dlatego pytanie ‘Kto pierwszy powinien zaprosić na randkę?’ pozostaje dalej aktualne. ...
Do łóżka należy iść wtedy, kiedy dwie osoby mają na to ochotę. Doświadczenie uczy, że randka, randce nierówna. Czasami od szybkiego numerku zaczyna się długoletni romans, a czasami pierwszy raz jest jednocześnie tym ostatnim. ...
Strona używa plików Cookies