Randka z wegetarianinem

Stare przysłowie mówi – przez żołądek do serca, ale związek mięsożercy z roślinożercą bywa z różnych powodów czasami trudny. Całe szczęście większość restauracji oferuje obecnie menu dla jednych i dla drugich.

Wegetarianie i Weganie

Wegetarianie nie spożywają produktów, których pozyskanie wymaga pozbawienia życia jakiegokolwiek zwierzęcia. Krótko można napisać, że nie jedzą mięsa, w tym ryb. Ale może zdarzyć się, że umówisz się z laktowegetarianinem, który dopuszcza spożywanie mleka oraz przetworów mlecznych lub laktoowowegetarianinem, który z kolei dodatkowo dopuszcza spożywanie jaj, mleka, przetworów mlecznych oraz miodu. Jest jeszcze owowegetarianin, który jajka zje, ale nie wypije mleka i nie zje jego przetworów, a także witarianin, który nie zjada niczego, co pochodzi od zwierząt, nie je żywności wysokoprzetworzonej i nie podgrzewa jedzenia do temperatury powyżej 40⁰ C. Do tego możesz spotkać wyznawcę frutarianizmu – zje on wyłącznie warzywa i owoce, których zerwanie nie spowoduje śmierci rośliny, czyli nie akceptuje na przykład zjedzenia marchewki. Ale w naszym kraju frutarianizm i witarianizm to nadal rzadkość.

Natomiast weganie nie jedzą mięsa, ryb, ani niczego pochodzenia zwierzęcego. Rezygnują także z noszenia futer i korzystania z jakichkolwiek produktów pochodzących z eksploatacji zwierząt. Nie kupują wełny, nie chodzą do zoo, nie używają żadnych produktów testowanych na zwierzętach.

Jak widać sytuacja podczas randki może być dość skomplikowana. Jeśli dołączy do tego nie tylko rezygnacja z pewnych produktów żywieniowych, ale także wyznawanie konkretnego stylu życia, mięsożercy w pewnych sytuacjach może być naprawdę ciężko.

Miejsce na randkę

Na szczęście sam fakt spotykania się z osobami nie jedzącymi mięsa nie stanowi większego problemu. Poza ograniczeniami wynikającymi z prowadzenia konkretnego stylu życia, jedynym dodatkowym aspektem może być brak tolerancji dla odmienności mięsożercy i roślinożercy.

Coraz więcej restauracji w swoim menu posiada specjalnie oznaczone dania dla wegetarian oraz wegan, posiadając jednocześnie kartę dla wszystkożerców. Świadczy to o coraz większej popularności tych sposobów żywienia. Dlatego nie dziw się, jeśli na randce spotkasz nie tylko kogoś, kto nie je mięsa i wyznaje inne wartości. Wśród mięsożerców też są przecież tacy, którzy nie jedzą wieprzowiny, bo im po prostu nie smakuje :)

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
W codziennym życiu znajdujemy się w wielu sytuacjach, w których możemy czuć się zakłopotani odrzucaniem czyjejś prośby. Asertywność podczas randki nabiera jednak szczególnego znaczenia, bo podczas randki chodzi o to, aby czuć się dobrze w czyimś towarzystwie i o to, aby ktoś dobrze czuł się z nami. ...
Sylwester, niektórzy czekają na niego cały rok, obchodząc go głośno, dobrze się bawiąc wśród przyjaciół, znajomych, rodziny czy partnera. Dla innych to najbardziej wymuszona impreza w roku.  Co może wydawać się dziwne – wolą spędzać go sami. ...
Halloween, kojarzone przede wszystkim z kulturą popularną, obchodzone przez Amerykanów, Kanadyjczyków i Anglików to tradycja, której początki sięgają aż dwóch tysięcy lat wstecz. W Polsce zyskało popularność w latach 90-tych. ...
Strona używa plików Cookies