Randka z szefem

Myślisz, że nigdy, przenigdy nie umówisz się ze swoim szefem?  A jednak propozycja kolacji we dwoje padła i czujesz się zakłopotana? Asertywność podczas takiej sytuacji nabiera szczególnego znaczenia. Chyba, że zmieniłaś zdanie i jednak chcesz iść z szefem na randkę.

Mężczyźni zapraszani są na randki przez szefa kobietę raczej sporadycznie. Nie tylko dlatego, że więcej mężczyzn, niż kobiet obejmuje stanowiska kierownicze. Także z powodów kulturowych - przyjęło się, że to głównie mężczyźni wykazują inicjatywę wobec kobiet. Natomiast konsekwencje spotykania się ze swoim przełożonym dla obu płci mogą być różne. A wachlarz scenariuszy? - bardzo szeroki. Od szczęśliwych, udanych długich związków i małżeństw, po konieczność zmiany pracy w skrajnych przypadkach.

Czy warto się umawiać?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie czy szef lub szefowa podoba się nam na tyle, że chcemy zaryzykować i czy wchodzimy w prywatną relację z nadzieją na długotrwały związek. Zdarzają się osoby umawiające się na randkę z przełożonym, ze względu na to, że boją się odmówić. Myślą, że szef mógłby mścić się, a atmosfera w pracy stałaby się niezręczna. Natomiast niezręczna sytuacja powstaje także wtedy, kiedy umawiamy się bez wyraźnej na to chęci i kreujemy warunki, w których szef zaczyna poważnie na coś liczyć.

Czy w randkowaniu z szefem jest coś złego?

Jest. Wtedy, kiedy oczekujemy szczególnego, lepszego traktowania, awansu lub innych zachowań względem nas od osoby, która w rzeczywistości nie bardzo nas interesuje. Natomiast, jeśli odwzajemniamy uczucia szefa, to należy zadbać o atmosferę w pracy. To zadanie jednak przede wszystkim należy do szefa, bo to on ma ‘władzę’.

Szef to może nie być dobra opcja dla osób, które myślą o przelotnym romansie. Być może warto skorzystać z innych możliwości umawiania się. Przede wszystkim poza miejscem pracy. Natomiast w miejscu pracy może warto zachować opinię szanowanego, dobrze wykonującego swoje obowiązki pracownika :)

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Osoby, które wierzą, że prawdziwa miłość istnieje nigdy nie przestają jej szukać. Tendencja do wyklikiwania sobie miłości jest coraz większa i coraz więcej osób rzeczywiście poznaje się przez Internet. Stereotyp negatywnego randkowania  przez sieć słabnie. I dobrze. ...
Czasami zdarza się, że powrót do starego związku jest dobrym pomysłem. Bo czasami niezależnie od tego, jak bardzo zaogniona była sytuacja podczas rozstania, uczucie miłości jest silniejsze, niż urazy. Częściej jednak na randkę i powrót do eks decydujemy się z innych powodów. Kiedy lepiej nie umawiać się z eks, bo nie wróży to niczego dobrego? ...
Pary planujące wspólną przyszłość najczęściej znają się jakiś czas przed podjęciem fundamentalnych dla związku decyzji. Ale są pary, które planują swoją przyszłość nie widząc i nie spotykając nigdy swojego internetowego partnera. Czy można zakochać się w kimś nie widząc go na oczy? ...
Strona używa plików Cookies