Randka z szefem

Myślisz, że nigdy, przenigdy nie umówisz się ze swoim szefem?  A jednak propozycja kolacji we dwoje padła i czujesz się zakłopotana? Asertywność podczas takiej sytuacji nabiera szczególnego znaczenia. Chyba, że zmieniłaś zdanie i jednak chcesz iść z szefem na randkę.

Mężczyźni zapraszani są na randki przez szefa kobietę raczej sporadycznie. Nie tylko dlatego, że więcej mężczyzn, niż kobiet obejmuje stanowiska kierownicze. Także z powodów kulturowych - przyjęło się, że to głównie mężczyźni wykazują inicjatywę wobec kobiet. Natomiast konsekwencje spotykania się ze swoim przełożonym dla obu płci mogą być różne. A wachlarz scenariuszy? - bardzo szeroki. Od szczęśliwych, udanych długich związków i małżeństw, po konieczność zmiany pracy w skrajnych przypadkach.

Czy warto się umawiać?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie czy szef lub szefowa podoba się nam na tyle, że chcemy zaryzykować i czy wchodzimy w prywatną relację z nadzieją na długotrwały związek. Zdarzają się osoby umawiające się na randkę z przełożonym, ze względu na to, że boją się odmówić. Myślą, że szef mógłby mścić się, a atmosfera w pracy stałaby się niezręczna. Natomiast niezręczna sytuacja powstaje także wtedy, kiedy umawiamy się bez wyraźnej na to chęci i kreujemy warunki, w których szef zaczyna poważnie na coś liczyć.

Czy w randkowaniu z szefem jest coś złego?

Jest. Wtedy, kiedy oczekujemy szczególnego, lepszego traktowania, awansu lub innych zachowań względem nas od osoby, która w rzeczywistości nie bardzo nas interesuje. Natomiast, jeśli odwzajemniamy uczucia szefa, to należy zadbać o atmosferę w pracy. To zadanie jednak przede wszystkim należy do szefa, bo to on ma ‘władzę’.

Szef to może nie być dobra opcja dla osób, które myślą o przelotnym romansie. Być może warto skorzystać z innych możliwości umawiania się. Przede wszystkim poza miejscem pracy. Natomiast w miejscu pracy może warto zachować opinię szanowanego, dobrze wykonującego swoje obowiązki pracownika :)

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Praca, spędzamy w niej najczęściej osiem godzin dziennie. Być może nawet więcej.  Praca  zawsze stwarza naturalne miejsce do poznawania ludzi. Dlatego możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś bardzo nam się spodoba. Co wtedy zrobić? Czy umówić się z kolegą z pracy? ...
Skoro Walentynki są Świętem Miłości, a jak twierdzą specjaliści, potrzeba miłości istnieje w każdym z nas, to jest to dzień, który z założenia warto celebrować. Jedni uważają, że to najważniejszy dzień w roku dla pary zakochanych. Inni nie mogą znieść komercyjnego zamieszania. Jak satysfakcjonująco i z korzyścią dla siebie i związku spędzić Walentynki? ...
Czasami zdarza się, że powrót do starego związku jest dobrym pomysłem. Bo czasami niezależnie od tego, jak bardzo zaogniona była sytuacja podczas rozstania, uczucie miłości jest silniejsze, niż urazy. Częściej jednak na randkę i powrót do eks decydujemy się z innych powodów. Kiedy lepiej nie umawiać się z eks, bo nie wróży to niczego dobrego? ...
Strona używa plików Cookies