Randka w stylu eko

Ekologia i dbałość o środowisko są obecnie jednymi z najczęściej poruszanych tematów. Nie trzeba żyć w wielkim mieście, żeby zagrażać Ziemi. Nie trzeba też wiele, żeby jej pomóc. Nawet w wielkich miejskich skupiskach możemy zbliżyć się do natury. Jest moda na ekologię. Moda godna naśladowania.

Styl życia eko opiera się na bardzo ważnych zasadach. Przede wszystkim na proekologicznej postawie, która przejawia się w świadomym kupowaniu rożnych produktów wytwarzanych najczęściej przez lokalnych producentów. Ważne jest to, żeby różne rzeczy, które  kupujemy przebyły do nas jak najkrótszą drogę. Produkty, których używamy powinny być, w miarę możliwości,  w stu procentach biodegradowalne. Używamy kosmetyków nietestowanych na zwierzętach, stworzonych na bazie naturalnych składników roślinnych. Idealnie, gdyby składniki kosmetyków pochodziły z bio upraw. Ograniczamy poruszanie się samochodem do absolutnego minimum. Do pracy jeździmy rowerem. Uprawiamy ogródek, a jeśli nie mamy takiej możliwości to uprawiamy rośliny na balkonie lub parapecie.  Korzystamy z energooszczędnych urządzeń. Segregujemy śmieci. Nosimy ubrania z naturalnych tkanin. I przede wszystkim nie sięgamy po produkty oferowane przez rynek masowy czy po  wysokoprzetworzone jedzenie.

Jeśli chcemy umówić się z osobą, dla której proekologiczna postawa jest bardzo ważna, musimy pamiętać, że z pewnością nie uda nam się tego zmienić. Lepiej, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że, jeśli chcemy wręczyć takiej osobie kwiatka, to lepiej, żeby to był kwiatek w doniczce, nie kwiatek cięty. Osoby eko często lubią spacerować, biegać. Jeśli mają ochotę na romantyczną kolację, lubią przyrządzić ją wspólnie w domu, ze starannie wybranych składników. W ramach oszczędności energii warto podczas takiej kolacji zapalić świeczkę.

Jeśli wybierasz się na randkę w stylu eko i w planie masz zakupy, nie możesz zapomnieć o torbie ekologicznej. Miłym gestem może być również drobny podarunek. Ekologiczne torby z wybranym przez siebie nadrukiem można kupić w sklepie: littlethings.pl. Możecie też wybrać się do ZOO. W końcu tam chroni się zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

Randka z osobą, która świadomie dba o środowisko  naturalne może być nadzwyczaj ciekawa, tym bardziej, że coraz więcej miejsc organizuje proekologiczne akcje. Jeśli zderzamy się ze światem eko po raz pierwszy, możemy czuć się zmęczeni nowym dla nas podejściem. Natomiast może to być fascynująca przygoda i bardzo ciekawy początek obiecującej znajomości.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Sylwester, niektórzy czekają na niego cały rok, obchodząc go głośno, dobrze się bawiąc wśród przyjaciół, znajomych, rodziny czy partnera. Dla innych to najbardziej wymuszona impreza w roku.  Co może wydawać się dziwne – wolą spędzać go sami. ...
Pary planujące wspólną przyszłość najczęściej znają się jakiś czas przed podjęciem fundamentalnych dla związku decyzji. Ale są pary, które planują swoją przyszłość nie widząc i nie spotykając nigdy swojego internetowego partnera. Czy można zakochać się w kimś nie widząc go na oczy? ...
Skoro Walentynki są Świętem Miłości, a jak twierdzą specjaliści, potrzeba miłości istnieje w każdym z nas, to jest to dzień, który z założenia warto celebrować. Jedni uważają, że to najważniejszy dzień w roku dla pary zakochanych. Inni nie mogą znieść komercyjnego zamieszania. Jak satysfakcjonująco i z korzyścią dla siebie i związku spędzić Walentynki? ...
Strona używa plików Cookies