Randka w Halloween

Halloween, kojarzone przede wszystkim z kulturą popularną, obchodzone przez Amerykanów, Kanadyjczyków i Anglików to tradycja, której początki sięgają aż dwóch tysięcy lat wstecz. W Polsce zyskało popularność w latach 90-tych.

Symbolami Halloween są dynia i trupie czaszki. Dorośli i dzieci przebierają się za duchy, demony, czarownice, wampiry, straszne postacie z filmów. Natomiast dawnym zwyczajem słowiańskim było nawiązywanie relacji z duszami przodków, czyli Dziady. Dziady obchodzone były, podobnie jak obecnie Halloween, w nocy z 31 października na 1 listopada, jako przygotowanie do jesiennego Święta Zmarłych. Wierzono, że tej właśnie nocy duchy przodków, ale i demony wykazują największą aktywność. Aby zapewnić sobie przychylność duchów, należało zaopiekować się nimi. Przede wszystkim nakarmić. Z tego powodu organizowano uczty w domach, często na cmentarzach i bezpośrednio na grobach. Rozpalano ogień, aby dusze mogły bezpiecznie dotrzeć do swoich bliskich. Pozostałością tego zwyczaju jest w naszych czasach zapalanie zniczy na grobach.

Większość randek w Halloween to pomysły na wyjście do kina. Bogaty repertuar horrorów i thrillerów z pewnością zachęci te pary, które mają ochotę spędzić czas razem poza domem. Ale doskonałym, pozostawiającym sporo miejsca na kreatywność jest randka w domu.

Aby stworzyć odpowiedni klimat warto zaadoptować miejsce randki – salon, na specjalną scenerię. Żeby wyglądała jak plan z filmu grozy. Imprezowe, straszące gadżety są ogólnodostępne, szczególnie w okresie przed Halloween, i można je kupić nawet w ostatniej chwili. Można przygotować lub kupić przekąski – paluchy Baby Jagi, czyli poucinane palce, wszelkiego rodzaju żelki w kształcie dżdżownic, pająków i innych owadów, ciasteczka wyglądające jak oczy. Pomalować twarz. Przebrać się za wampira czy czarownicę. Można także przygotować cukierki dla dzieci bawiące się podczas Halloween w Cukierek albo psikus. No i obowiązkowo należy przygotować horror. Jeden lub kilka do wyboru. Polecamy horrory hiszpańskich reżyserów.

Jest jeszcze jedna, chyba najważniejsza sprawa. W całych przygotowaniach do Halloween musimy zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy lubią być straszeni. A w spotkaniu dwojga ludzi chodzi o to, żeby przyjemnie spędzić razem czas. Warto uszanować zdanie tych, z którymi się umawiamy, jeśli zwyczajnie Halloween nie lubią.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Osoby, które wierzą, że prawdziwa miłość istnieje nigdy nie przestają jej szukać. Tendencja do wyklikiwania sobie miłości jest coraz większa i coraz więcej osób rzeczywiście poznaje się przez Internet. Stereotyp negatywnego randkowania  przez sieć słabnie. I dobrze. ...
Ekologia i dbałość o środowisko są obecnie jednymi z najczęściej poruszanych tematów. Nie trzeba żyć w wielkim mieście, żeby zagrażać Ziemi. Nie trzeba też wiele, żeby jej pomóc. Nawet w wielkich miejskich skupiskach możemy zbliżyć się do natury. Jest moda na ekologię. Moda godna naśladowania. ...
Myślisz, że nigdy, przenigdy nie umówisz się ze swoim szefem?  A jednak propozycja kolacji we dwoje padła i czujesz się zakłopotana? Asertywność podczas takiej sytuacji nabiera szczególnego znaczenia. Chyba, że zmieniłaś zdanie i jednak chcesz iść z szefem na randkę. ...
Strona używa plików Cookies