Randka w Halloween

Halloween, kojarzone przede wszystkim z kulturą popularną, obchodzone przez Amerykanów, Kanadyjczyków i Anglików to tradycja, której początki sięgają aż dwóch tysięcy lat wstecz. W Polsce zyskało popularność w latach 90-tych.

Symbolami Halloween są dynia i trupie czaszki. Dorośli i dzieci przebierają się za duchy, demony, czarownice, wampiry, straszne postacie z filmów. Natomiast dawnym zwyczajem słowiańskim było nawiązywanie relacji z duszami przodków, czyli Dziady. Dziady obchodzone były, podobnie jak obecnie Halloween, w nocy z 31 października na 1 listopada, jako przygotowanie do jesiennego Święta Zmarłych. Wierzono, że tej właśnie nocy duchy przodków, ale i demony wykazują największą aktywność. Aby zapewnić sobie przychylność duchów, należało zaopiekować się nimi. Przede wszystkim nakarmić. Z tego powodu organizowano uczty w domach, często na cmentarzach i bezpośrednio na grobach. Rozpalano ogień, aby dusze mogły bezpiecznie dotrzeć do swoich bliskich. Pozostałością tego zwyczaju jest w naszych czasach zapalanie zniczy na grobach.

Większość randek w Halloween to pomysły na wyjście do kina. Bogaty repertuar horrorów i thrillerów z pewnością zachęci te pary, które mają ochotę spędzić czas razem poza domem. Ale doskonałym, pozostawiającym sporo miejsca na kreatywność jest randka w domu.

Aby stworzyć odpowiedni klimat warto zaadoptować miejsce randki – salon, na specjalną scenerię. Żeby wyglądała jak plan z filmu grozy. Imprezowe, straszące gadżety są ogólnodostępne, szczególnie w okresie przed Halloween, i można je kupić nawet w ostatniej chwili. Można przygotować lub kupić przekąski – paluchy Baby Jagi, czyli poucinane palce, wszelkiego rodzaju żelki w kształcie dżdżownic, pająków i innych owadów, ciasteczka wyglądające jak oczy. Pomalować twarz. Przebrać się za wampira czy czarownicę. Można także przygotować cukierki dla dzieci bawiące się podczas Halloween w Cukierek albo psikus. No i obowiązkowo należy przygotować horror. Jeden lub kilka do wyboru. Polecamy horrory hiszpańskich reżyserów.

Jest jeszcze jedna, chyba najważniejsza sprawa. W całych przygotowaniach do Halloween musimy zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy lubią być straszeni. A w spotkaniu dwojga ludzi chodzi o to, żeby przyjemnie spędzić razem czas. Warto uszanować zdanie tych, z którymi się umawiamy, jeśli zwyczajnie Halloween nie lubią.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Myślisz, że nigdy, przenigdy nie umówisz się ze swoim szefem?  A jednak propozycja kolacji we dwoje padła i czujesz się zakłopotana? Asertywność podczas takiej sytuacji nabiera szczególnego znaczenia. Chyba, że zmieniłaś zdanie i jednak chcesz iść z szefem na randkę. ...
Sylwester, niektórzy czekają na niego cały rok, obchodząc go głośno, dobrze się bawiąc wśród przyjaciół, znajomych, rodziny czy partnera. Dla innych to najbardziej wymuszona impreza w roku.  Co może wydawać się dziwne – wolą spędzać go sami. ...
Strona używa plików Cookies