Menu na randkę – jabłka

Jabłko, jeden z najbardziej popularnych owoców na całym świecie. Symbol płodności, witalności, ale i grzechu. Wartościowe, odżywcze, sprzyjające zdrowiu i niskokaloryczne. Prawdziwy eliksir młodości. Planujesz randkę w domu? Wybierz motyw przewodni – jabłko!

Stare przysłowie mówi: przez żołądek do serca. A jednak to kobiety częściej zdobywają serca mężczyzn dzięki kuchni. Możesz to zmienić, planując przyjemną i swobodną randkę w domu. Dla tych, do których domowe kulinarne randki nie przemawiają mamy argumenty – zapłacisz mniej, niż w restauracji (a i jabłka nie są drogie), zabłyśniesz być może wcześniej nie odkrytymi umiejętnościami, a jeśli nie wyjdzie – no cóż, wspólne gotowanie jest także bardzo przyjemną formą wspólnego spędzania czasu.

To, co z pewnością Ci wyjdzie, to drink. Drink z sokiem jabłkowym i miętą jest bardzo orzeźwiający i lubiany. Jeśli jednak nawet w robieniu drinków nie czujesz się mocny, kup zdobywający ostatnio popularność cydr jabłkowy - lekko słodki napój alkoholowy (2-7%). Przekąska – suszone jabłka. Deser – jabłecznik lub jabłko pieczone z cynamonem. Na wszelki wypadek możesz trzymać w lodówce także sernik. Ponoć są to najbardziej ulubione przez Polaków ciasta. Danie główne – dowolne mięso pieczone z jabłkami. Przystawka? - sałata z jabłkiem. Nic komplikowanego.

Ogromną przewagą jabłek nad innymi owocami jest to, że dostępne są przez cały rok, a ich zastosowanie jest bardzo różnorodne. Korzystny wpływ jabłek na zdrowie i skórę został potwierdzony w wielu badaniach naukowych.

Niektórzy uważają, że mężczyźni gotują lepiej, ale kobiety gotują częściej. I chyba nie ma takiej, która nie lubi, kiedy mężczyzna przygotowuje dla niej posiłek czy drinka. Taka aktywność to też dla wielu kobiet potężny afrodyzjak. Dlatego jest szansa, że spotkanie przerodzi się w kolację ze śniadaniem.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Ekologia i dbałość o środowisko są obecnie jednymi z najczęściej poruszanych tematów. Nie trzeba żyć w wielkim mieście, żeby zagrażać Ziemi. Nie trzeba też wiele, żeby jej pomóc. Nawet w wielkich miejskich skupiskach możemy zbliżyć się do natury. Jest moda na ekologię. Moda godna naśladowania. ...
Skoro Walentynki są Świętem Miłości, a jak twierdzą specjaliści, potrzeba miłości istnieje w każdym z nas, to jest to dzień, który z założenia warto celebrować. Jedni uważają, że to najważniejszy dzień w roku dla pary zakochanych. Inni nie mogą znieść komercyjnego zamieszania. Jak satysfakcjonująco i z korzyścią dla siebie i związku spędzić Walentynki? ...
Dogtrekking to wędrowanie z psem połączone z elementami marszu lub biegu na orientację. Dogtrekking można także uprawiać w parze. Wspólnie pokonujcie trasy według punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie! Wspaniała zabawa, doskonała przygoda i genialna randka na świeżym powietrzu! ...
Strona używa plików Cookies