Jak zachować się na pierwszej randce?

W większości przypadków na pierwszej randce chodzi o to, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Taka strategia może nam pomóc, jeśli jesteśmy przekonani, że chcemy spotkać się po raz kolejny. Jest także druga strona medalu – jak się zachować, jeśli jesteśmy przekonani, że już więcej tej drugiej strony nie chcemy spotkać?

Błąd można popełnić bardzo łatwo…

Bardzo łatwo popełnić błąd. Szczególnie, kiedy umówiliśmy się z osobą, która zwraca uwagę na każdą niedoskonałość i szuka potwierdzenia swojego wyobrażonego ideału mężczyzny lub kobiety w rzeczywistości. Oczywiście chodząc na randki. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zachowań, które mogą pomóc spotykającym się po raz pierwszy osobom czuć się po prostu dobrze i swobodnie w swoim towarzystwie, niezależnie od tego czy zechcą się jeszcze spotkać czy nie.

Umawiaj się wtedy, kiedy masz na to czas...

Po pierwsze warto umówić się wtedy, kiedy dysponuje się czasem i można go poświęcić na randkę. Ustawianie randki w biegu lub pomiędzy innymi spotkaniami może doprowadzić do mylnego przeświadczenia o braku kultury lub arogancji. A jeśli okaże się, że druga strona Ci się spodobała chętnie posiedzisz dłużej? Jeśli tak się nie stało najwyżej szybciej zakończysz spotkanie. Standardowo na pierwszą randkę  najlepsze są wolne popołudnia i wieczory. Lepiej także się nie spóźniać.

Lepiej być sobą, niż kimś, kim się nie jest…

Niektórzy przywiązują dużą wagę do tego, jak są postrzegani. Starają się nie być poddenerwowani, kiedy są, nie być roztrzepani, kiedy są i nie być nieśmiali, kiedy po prostu są. Jeśli celem randki jest pójście z drugą stroną do łóżka to fakt, nieśmiałość raczej nie będzie pomocna. Ale jeśli naprawdę chcemy kogoś poznać na dłużej, to szkoda czasu na udawanie kogoś kim się nie jest. Każdemu może podobać się coś innego i n pewno przyjemniej spędzić z kimś, komu podobamy się my, a nie ten ktoś kim chcielibyśmy być.

Nie mówić o pogodzie…

Mówić o wszystkim o czym chcemy. Jak inaczej mamy się poznać? Generalnie podczas pierwszego spotkania najczęściej porusza się tematy, którym towarzyszą pozytywne emocje.  Dla jednych ważna jest pasja, dla innych praca, rodzina czy swobodny styl życia. Słowami można także uwodzić, więc z samego faktu rozmowy będą zadowolenia i Ci, którzy chcą spotykać się na dłużej i Ci, którzy chcą spotkać się na jedną noc. Jeśli nie wiemy o co zapytać i o czym porozmawiać zaproponujmy randkę w kinie, teatrze, zaprośmy na koncert. Będzie o czym mówić po.

A co na koniec?

To, w jaki sposób randka się kończy jest efektem całego spotkania. Możemy mieć ochotę kogoś pocałować, możemy chcieć iść z nim do łóżka, możemy chcieć umówić się po raz kolejny albo nie chcieć się widzieć kolejny raz. Ważne żebyśmy my znali swoje intencje i potrafili je odpowiednio przekazać. Nie każda randka musi kończyć się powodzeniem. Nie każda musi prowadzić do kolejnej. Wielu ludziom to, żeby się poznać zajmuje znacznie więcej czasu, niż jedno spotkanie.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Sylwester, niektórzy czekają na niego cały rok, obchodząc go głośno, dobrze się bawiąc wśród przyjaciół, znajomych, rodziny czy partnera. Dla innych to najbardziej wymuszona impreza w roku.  Co może wydawać się dziwne – wolą spędzać go sami. ...
Pary planujące wspólną przyszłość najczęściej znają się jakiś czas przed podjęciem fundamentalnych dla związku decyzji. Ale są pary, które planują swoją przyszłość nie widząc i nie spotykając nigdy swojego internetowego partnera. Czy można zakochać się w kimś nie widząc go na oczy? ...
Osoby, które wierzą, że prawdziwa miłość istnieje nigdy nie przestają jej szukać. Tendencja do wyklikiwania sobie miłości jest coraz większa i coraz więcej osób rzeczywiście poznaje się przez Internet. Stereotyp negatywnego randkowania  przez sieć słabnie. I dobrze. ...
Strona używa plików Cookies