Czy umawiać się z kolegą z pracy?

Praca, spędzamy w niej najczęściej osiem godzin dziennie. Być może nawet więcej.  Praca  zawsze stwarza naturalne miejsce do poznawania ludzi. Dlatego możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś bardzo nam się spodoba. Co wtedy zrobić? Czy umówić się z kolegą z pracy?

Spotkanie z mężczyzną, którego widujemy na co dzień może dawać szansę na rozpoczęcie obiecującej znajomości. Niezależnie od tego czy zaprasza On czy On ma zostać zaproszony, warto rozpoznać czym kierujemy się zgadzając się na randkę lub ją proponując. Nie musimy przecież mieć ochoty na stały związek. Możemy myśleć o gorącym romansie. Jednak na pewno pojawią się konsekwencje naszej decyzji, szczególnie niekomfortowe, kiedy okaże się, że po jednym spotkaniu kolega nie będzie zainteresowany kolejnymi. Kłopotliwe może być także, kiedy to my przebywamy z osobą, która liczy na coś więcej, niż tylko służbowy kontakt. Natomiast poczucie odrzucenia jest wspólnym doświadczeniem dla wszystkich ludzi i prawdopodobnie już go doświadczyliśmy, i umiemy sobie z nim radzić.  A uniwersalną zasadą jest to, żeby być taktownie szczerym i grać w otwarte karty.

Jeśli jednak okaże się, że zakochacie się w sobie, będziecie musieli zmierzyć się z zazdrosnym spojrzeniami współpracowników i spadkiem wydajności w pracy. Ale czego nie robi się dla miłości. Często konsekwencje naszych działań są  nie do przewidzenia i w skrajnych przypadkach należy pamiętać o tym, że zawsze można zmienić pracę i kolegę ;)

Statystycznie ludzie najczęściej poznają się w szkole lub na studiach, na imprezach i w pracy. Jednak już od dłuższego czasu statystyki goni Internet. Więc, jeśli w tej chwili nie ma mężczyzny, który Ci się podoba, a chciałabyś takiego znaleźć, możesz skorzystać z narandce.pl :)

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Osoby, które wierzą, że prawdziwa miłość istnieje nigdy nie przestają jej szukać. Tendencja do wyklikiwania sobie miłości jest coraz większa i coraz więcej osób rzeczywiście poznaje się przez Internet. Stereotyp negatywnego randkowania  przez sieć słabnie. I dobrze. ...
Skoro Walentynki są Świętem Miłości, a jak twierdzą specjaliści, potrzeba miłości istnieje w każdym z nas, to jest to dzień, który z założenia warto celebrować. Jedni uważają, że to najważniejszy dzień w roku dla pary zakochanych. Inni nie mogą znieść komercyjnego zamieszania. Jak satysfakcjonująco i z korzyścią dla siebie i związku spędzić Walentynki? ...
Strona używa plików Cookies