Cała prawda o szybkich randkach

Szybkie randki pozwalają w błyskawicznym tempie nawiązać nowe kontakty towarzyskie. Szturmem podbiły Polskę jako nowoczesna i efektywna, bo pozwalająca także zaoszczędzić sporo czasu, forma poznawania ludzi.

Niektórzy, przede wszystkim Ci, którzy jeszcze nie mieli przyjemności uczestniczyć w szybkich randkach, zastanawiają się czy rzeczywiście dzięki takiej formie spotykania się można poznać fajne osoby, i jak samo spotkanie przebiega. O tym, jak to się stało, że szybkie randki są tak popularne i o swoich doświadczeniach opowiada Justyna DubelOrganizatorka szybkich randek w całej Polsce (dateofdate.pl).

 „Na szybkie randki przychodzą osoby konkretne i zdecydowane.  Ale również takie, które szukają fajnego sposobu na spędzenie wolnego wieczoru, i zwyczajnie - dobrej zabawy! Niektórzy myślą, że szybkie randki to opcja dla desperatów, ale zapewniam - wcale tak nie jest! Jest wręcz przeciwnie. Trzeba mieć odwagę i trochę dystansu do siebie, żeby przyjść na Speed Dating.

Z ciekawszych historii, z mojej kilkuletniej działalności, mogę powiedzieć, że najwięcej „zaznaczeń” na spotkaniach nie zawsze zdobywają osoby najbardziej atrakcyjne wizualnie. Dlaczego o tym mówię? Dlatego, żeby storpedować pogląd, że szybkie randki to casting. Często mężczyzna czy kobieta cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bo są po prostu tak ciekawymi ludźmi.

Spotkałam się również z opiniami, że szybkie randki mogą u niektórych powodować depresję - jeśli nie otrzyma się tak zwanych wspólnych „zaznaczeń”, czyli kontaktów do interesujących nas osób, które także są nami zainteresowane. Ja uważam, że dzięki takim randkom lepiej poznaje się przede wszystkim siebie.  Zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jakie cechy nam w innych odpowiadają, a jakie nie. Stajemy się bardziej pewni siebie, zyskując swobodę w zachowaniu. Zdarza się, że ktoś nie otrzymuje kontaktów na pierwszym spotkaniu, ale na drugim otrzymuje aż siedem numerów telefonów!

Czasami ktoś ważny pojawia się już podczas pierwszego spotkania. Pierwsza szybka randka, którą zorganizowałam, skończyła się małżeństwem! Ale są też osoby, które muszą przychodzić na randki kilka razy. Nie mogę obiecać, że od razu pozna się miłość swojego życia. Jednak obiecuję, że kolejne spotkanie jest gratis, jeśli nie otrzyma się kontaktów. Bardzo wierzę  w ideę szybkich randek, czyli spotkań polegających na wielu krótkich rozmowach z różnymi osobami. Przychodzisz na spotkanie. Rozpoczynasz rozmowę z losowo wybraną osobą, a po kilku minutach następuje zmiana partnera do rozmowy w przypadku kobiet, i partnerki – w przypadku mężczyzn. Na otrzymanym wcześniej formularzu zaznaczasz osoby, z którymi chcesz umówić się ponownie. Jeśli ta osoba lub osoby odwzajemniają Twoje zainteresowanie, zostaje Ci przekazany kontakt kolejnego dnia po imprezie.

Czasami ktoś mówi: „Jak mam poznać człowieka w 7 minut. Może jeszcze przyszłego partnera/partnerkę? To śmieszne”. Odpowiadam na to: kto powiedział, żeby podchodzić do tego tak poważnie? Bądź bardziej na luzie, z dystansem. Po prostu przyjdź świetnie się bawić i poznawać nowych ludzi. Nie decydujesz przecież w ciągu tych 7 minut czy spędzisz z tą kobietą czy mężczyzną resztę życia. Chodzi to o to,  żeby poczuć czy coś między Wami iskrzy, i czy jest sens spotykać się ponownie. Jako ciekawostkę dodam, że naukowcy stwierdzili, że ponoć kobietom na takie stwierdzenie wystarcza nie 7 minut, ale zaledwie… 30 sekund J

Speed Dating to doskonały sposób na wręcz błyskawiczne nawiązanie kontaktów towarzyskich. Można poznać nawet kilkanaście osób podczas jednego wieczoru i to najczęściej takich, które również szukają pary. Spróbuj szybkiej randki i pamiętaj, że nie tracisz czasu, bo na druga randkę zawsze umawiasz się z osobą, dla której również jesteś intrygujący”.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Do łóżka należy iść wtedy, kiedy dwie osoby mają na to ochotę. Doświadczenie uczy, że randka, randce nierówna. Czasami od szybkiego numerku zaczyna się długoletni romans, a czasami pierwszy raz jest jednocześnie tym ostatnim. ...
Wiele osób przekonuje, że prawdziwy mężczyzna zawsze płaci za kobietę. Natomiast sporo wskazuje na to, że zwyczaje się zmieniają i jest coraz więcej mężczyzn, którzy nie chcą umawiać się z kobietami, które uważają, że to mężczyzna powinien za wszystko płacić. ...
Randki – temat rzeka i świetny temat do plotek. Czy jest wolny, czy przystojny, czy ma byłą żonę? Czy jest ładna, ile zjadła i czy się umówicie jeszcze raz? Dla niektórych randka to czysta przyjemność, inwestycja lub ciężka praca. Ale właściwie dlaczego umawiamy się na randki? ...
Strona używa plików Cookies