Asertywność na randce

W codziennym życiu znajdujemy się w wielu sytuacjach, w których możemy czuć się zakłopotani odrzucaniem czyjejś prośby. Asertywność podczas randki nabiera jednak szczególnego znaczenia, bo podczas randki chodzi o to, aby czuć się dobrze w czyimś towarzystwie i o to, aby ktoś dobrze czuł się z nami.

Może się wydawać, że żeby ktoś czuł się dobrze w naszym towarzystwie należy mu ustępować i dostosowywać do niego własne opinie. Sprzeciwianie się kobiecie może być odebrane, jako nieuprzejmość. Sprzeciwianie się mężczyźnie, jako kłótliwość. Większość ludzi jednak woli towarzystwo osób, które prezentują własne zdanie, i które potrafią odrzucać prośby w taki sposób, aby druga strona nie czuła się urażona i dobrze rozumiała powody odmowy.

Seks na randce

Ludzie umawiają się na randki z różnych powodów. Ale w większości przypadków w pewnym momencie musi znaleźć się miejsce na satysfakcjonujące obie strony relacje seksualne. Nie znaczy to, że na pierwszej, drugiej, trzeciej randce trzeba iść do łóżka. Warto jednak znać siebie i wiedzieć na co zgodzić się na pierwszym spotkaniu, na drugim, a na co nigdy. ‘Nie mam ochoty na seks, ale chętnie poznam Cię przy kawie’ – liczy się uczciwość wobec siebie i innych.

Ważne jest również ustalenie własnych granic, do których możemy ustąpić. Bo w asertywności nie chodzi o to, aby za wszelką cenę bronić własnego zdania. Możemy uniknąć sformułowań ‘nie, bo nie’, ‘nie wiem’, ‘nie do końca mam ochotę’, no chyba, że rzeczywiście tak jest.

Podczas pierwszego spotkania często już wiemy czy chcemy umówić się z kimś kolejny raz czy nie. Poznawanie drugiej osoby zazwyczaj zajmuje sporo czasu i bardzo wątpliwe jest to, że da się to zrobić podczas jednej randki. I dlatego właśnie od pierwszej randki z całkowitą pewnością nie warto tracić czasu na udawanie kogoś, kim nie jesteśmy.

Przeczytaj inne artykuły
Pokaż wszystkie
Praca, spędzamy w niej najczęściej osiem godzin dziennie. Być może nawet więcej.  Praca  zawsze stwarza naturalne miejsce do poznawania ludzi. Dlatego możemy znaleźć się w sytuacji, w której ktoś bardzo nam się spodoba. Co wtedy zrobić? Czy umówić się z kolegą z pracy? ...
Osoby, które wierzą, że prawdziwa miłość istnieje nigdy nie przestają jej szukać. Tendencja do wyklikiwania sobie miłości jest coraz większa i coraz więcej osób rzeczywiście poznaje się przez Internet. Stereotyp negatywnego randkowania  przez sieć słabnie. I dobrze. ...
Pary planujące wspólną przyszłość najczęściej znają się jakiś czas przed podjęciem fundamentalnych dla związku decyzji. Ale są pary, które planują swoją przyszłość nie widząc i nie spotykając nigdy swojego internetowego partnera. Czy można zakochać się w kimś nie widząc go na oczy? ...
Strona używa plików Cookies