Umawiamy się

authors

admin

category

Pizzeria serona
43 views

china town express lublin

sobota, Październik 22nd, 2016
china town express lublin
2 votes, 4.50 avg. rating (56% score)

turystyka (18)Andaluzja ponoć najpiękniejsza jest wiosną, gdy słońce jeszcze nie grzeje zbyt mocno i nie powoduje upałów.
W Andaluzji mieszają się różne tradycje: chrześcijańska, żydowska, cygańska, muzułmańska? w tym regionie Hiszpanii jest wszystko, czego może życzyć sobie turysta: góry, ciepłe morze, wzburzone fale Atlantyku i ciekawe zabytki.
Malaga to rodzinne miasto Pabla Picassa i Antonia Banderasa. Można tu napawać się specyficznym urokiem spacerując wąskimi, krętymi uliczkami podziwiając białe mury domów i ukwieconych balkonów. Powietrze pachnie tu kwiatami i morską bryzą. Jest przyjemnie ciepło a jeszcze nie upalnie. W centrum miasta jest wspaniała katedra gotycko-barokowa Wcielenia Pańskiego nazywana ?La Manguita?, czyli:jednoręka kobieta?. Nazwa ta powstała z powodu wybudowania jednej z dwóch projektowanych wież katedry. W Maladze jest też godna obejrzenia zachowana muzułmańska twierdza Alkazaba otoczona murami obronnymi. Obecnie jest tu Muzeum Archeologiczne i bardzo elegancki hotel Parador. Z tarasu hotelowego baru jest wspaniały widok zarówno na miasto jak i na morze. Przebywając w tym mieście koniecznie także trzeba odwiedzić Muzeum Pabla Picassa?

Pozostałe artykuły związane z podróżami:

Archiwa

Kategorie

t

o

p